Z pewnością jedno i drugie. Wnętrze urządzone z wykorzystaniem płyt betonowych to coraz częstszy widok w budynkach mieszkalnych, biurowych czy komercyjnych. Jego surowa forma urzeka pięknem i funkcjonalnością. Nowoczesne, betonowe płyty – to przyszłość wnętrz łazienkowych, dlaczego?

Każda łazienka może być ciekawa. Nieważne jak duże jest wnętrze, jak mały jest budżet na wyposażenie i czas na realizację projektu. Do stworzenia oryginalnego i tryskającego energią wnętrza, wystarczy odrobina fantazji i chęć to przebycia cudownej przygody!

 

beton architektoniczny

 

Taką, można przeżyć z panelami wykonanymi z betonu – formy 3D nietuzinkowe i dość ekstrawaganckie – są nie tylko funkcjonalne, ale oryginalne. Można je umieścić w dowolnym miejscu wnętrza, na całej powierzchni ściennej lub tylko określonym fragmencie. Za chwilkę opowiemy o nich coś więcej, by nieco ocieplić wizerunek tego materiału.

Doskonale nadaje się jako materiał do wykonania elewacji budynków, również elewacji wentylowanych.

 

Płyty betonowe – czy wyprzedzą zainteresowaniem standardowe płytki?

W urządzaniu łazienki mamy zawsze 2 drogi. Można pójść na skróty – wybierając panele betonowe i szybko zaaranżować ciekawe wnętrze albo naokoło i poszukiwać płytek, które będą schludne, ładne, ale czy na pewno tak oryginalne?
Betonowe płyty 2D to opcja dla minimalistów. Gładkie, w różnych odcieniach – mogą wypełniać ściany, podłogę , a w połączeniu ze szkłem i drewnem tworzyć prawdziwie naturalny zestaw.

 

VHCT-PB-00-D-27441_l


Betonowe płyty 3D – będą miały podobną funkcję, ale ich wypukłe formy dekoracyjne sprawią, że obok takiej okładziny ściennej nikt nie przejdzie obojętnie. Czy geometrycznie ułożone figury, wypukłe kwadraty, nachodzące na siebie romby – nie zafascynują Twoich gości, którzy przecież nie przywykli do tak awangardowej scenografii?
Bądźmy niebanalni w aranżacji swoich łazienek, a przede wszystkim dobierajmy materiały naturalne – drewno, szkło, beton – które idealnie do siebie pasują. A gdy do tego obowiązkowego zestawu dobierzemy jeszcze miedź… Ach pięknie się wówczas przeobraża nasze wnętrze.
Należy pamiętać o pewnym drobnym szczególe. Płyt betonowych nie instalujemy w tzw. strefach mokrych . Przede wszystkim dlatego że beton posiada otwarte pory i mikro pory. Środki czystości łatwo wnikają w takie naturalne zagłębienia ale zdecydowanie trudniej jest je z stamtąd usunąć. Ma to wpływ zarówno na estetykę jak i higienę.

 

płyty betonowe 3D

 

Betonowe płyty – jakie warianty mamy do wyboru?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie betonowe płyty mogą mieć formę 2D (gładką) lub 3D (z wypukłym, trójwymiarowym wzorem). Każda z nich sprawdzi się do wykonania dekoracji całej ściany, strefy przy umywalce, we wnęce prysznicowej. Beton jest odporny na działanie wilgoci, jest też materiałem w pełni naturalnym – nie wywołuje alergii.

 

VHCT-PB-23-B-94551_l
 

Szara okładzina betonowa może być ciekawym przerywnikiem dekoracyjnym w pomieszczeniu, gdzie przeważają:

 

  • Białe meble – piękne acz mało charakterne,
  • Jasna okładzina podłogowa – płytki standardowe lub wielkoformatowe.

 

Beton przymocowany do ścian odwróci uwagę od mało oryginalnego wyposażenia i sprawi, że łazienka nabierze oryginalnego charakteru. Wreszcie nie będzie przewidywalna, jak większość katalogowych projektów.

 

Gdzie szukać inspiracji betonowych?

Liderem w produkcji płyt betonowych jest firma VHCT, która specjalizuje się w wytwarzaniu okładzin do pomieszczeń wewnątrz budynku, jak i do wykończenia elewacji. W skład ich oryginalnej kolekcji wchodzi aż 30 wzorów 3D oraz 2D.
Istnieje możliwość wykonania spersonalizowanych projektów np.: grawerów nazwy ulic, numeru domu, inicjałów czy grafik przy współpracy z inżynierami VHCT.
VHCT to w pełni Polski producent betonu architektonicznego. Ich produkty cechuje minimalizm, nowoczesność oraz geometria.

 

VHCT-PB-26-A-20611_l

 

To dlatego ich płyty betonowe najczęściej odnajdują się w industrialnych loftach, biurach, budynkach użyteczności publicznej, a także w domowym zaciszu. Wykonane ekologicznie posiadają certyfikat jakości CE i PZH. VHCT w swoim asortymencie posiada również donice betonowe, idealne na taras czy balkon. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą tego producenta, która jest dostępna także w naszych salonach.