Coraz więcej z nas docenia piękno i subtelność białych wnętrz. Bo choć mylnie i tylko na pierwszy rzut oka, mogą uchodzić za skromne, to aktualnie robią największą furorę, wśród ulubionej przez wszystkich kolorystyki. Biały to nie bez powodu odzwierciedlenie elegancji oraz klasyki. Pasuje do wszystkiego, a w połączeniu z imponującym i świetlistym szkłem, wydaje się być najlepszym wyborem.

Czy biała łazienka będzie idealnym wyborem? Tak, jeśli lubisz wnętrza wysmakowane, kunsztownie eleganckie oraz nowoczesne. Kolor biały może być tak motywem przewodnim w urządzaniu łazienki, jak i przenikać się wzajemnie z inną mocniejszą barwą wyposażenia. Białe mogą być ściany lub płytki, choć my proponujemy nieco inne rozwiązanie.

Białe wyposażenie, na tle pastelowych okładzin ściennych i podłogowych?

To rozwiązanie będzie nie tylko przyjemne dla oka, ale także dość praktyczne. Szczególnie, jeśli jako płytki zastosujesz szare, wielkoformatowe kwadraty, które połączysz np. z płytką w kolorach brązowych. Taka łazienka, to nie tylko hit aktualnych trendów wnętrzarskich, ale także idealna propozycja dla tych z osób, które nie przepadają za częstym sprzątaniem łazienki.

Na szarych i brązowych płytkach nie widać zacieków, plam po wodzie oraz kurzu i innych zabrudzeń. Pamiętaj tylko, by wybierać płytki w macie.

Zestawienie klasycznej palety kolorów, takich jak: biel, czerń, brąz, beż to idealna recepta na wnętrze wysmakowane i ponadczasowe. Te kolory zawsze będą modne, eleganckie i nigdy Ci się nie znudzą.

Jak i gdzie w tym wszystkim umieścić kolor biały?

Ano właśnie na meblach, które w przypadku łazienki powinny być wyborem dobrze przemyślanym. Szafki do łazienki pełnią zwykle swoją praktyczną, ale i dekoracyjną funkcję, przez wiele lat. Wpływ na to, ma nie tylko znacznie mniejsza częstotliwość ich wymiany, podyktowana niezmieniającą się modą, ale przede wszystkim wysoka cena, którą płacimy za meble wykonane z materiałów wodoodpornych.

Dlatego, warto dobrać meble wykończone kolorem możliwie uniwersalnym. Biały, sprawdza się tutaj wybornie.

A jakie meble możemy zaproponować z naszych kolekcji?

  1. Seria Mebli Devo Fifa

To meble, które dzięki połączeniu koloru białego z jasnym drewnem wyglądają świeżo i naturalnie, sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych. Ponadto nawet chłodnym, często zacienionym wnętrzom seria nada ciepłego wyrazu. Szafki z tej serii są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem. Składają się na nie liczne przegrody, w których schowasz niezbędne kosmetyki oraz przybory łazienkowe. Z kolekcji Devo Fifa stworzysz całkiem przyjemny zestaw łącząc ze sobą szafkę podumywalkową, stojący słupek oraz segment wiszący.

devo

devo

devo

  1. Seria Devo Mood

Innym rodzajem mebli, pochodzących z tzw. białej serii będzie Devo Mood, która to idealnie zamyka się w haśle nowoczesny minimalizm. Dzięki tak wykończonym meblom pomieszczenie przybiera formę klasycznego i eleganckiego. Na uwagę zasługują tu wyróżniające się uchwyty, które w kolorze czarnym, pięknie akcentują cały zestaw.

W kolekcji Devo Mood znajdziesz liczne szafki wiszące, podumywalkowe czy z szufladami, drabinki i stołki, haczyki i stojaki na ręczniki, lustra, blaty, a nawet pasująca do kolekcji umywalka. Dzięki temu stworzenie spójnej aranżacji łazienki nie stanowi wyzwania.

devo mood

devo mood

devo mood 3

  1. Seria mebli Avento

Mamy jeszcze jedną propozycję, dla tych, którzy nie są przekonani do słuszności wyboru wyżej wymienionych kolekcji. Ciekawą alternatywą podczas urządzania białej łazienki może być także kolekcja Avento. Co prawda, mamy tutaj kilka wariantów kolorystycznych do wyboru, ale biel wydaje się być tutaj najbardziej eleganckim wyborem. Wkomponujemy je w każde wnętrze, szczególnie to, z zacięciem nowoczesnym. Wygodna szafka podumywalkowa oraz boczne szafki stojące na ręczniki, czy też akcesoria. To wszystko wygląda na wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które sprosta wymaganiom każdego.

Ciekawym elementem wykończenia są tutaj także uchwyty. Ich kształt oraz wielkość pozwala przyjemnie otwierać szafki, a także akcentuje ten nowoczesny minimalizm.

avento

Już wiesz, jaki biały zestaw mebli do łazienki wybierzesz? Pamiętaj, że to kolor biały jest ponadczasowy i wyjątkowo ekskluzywny. Postaw na niego, gdy chcesz uzyskać wnętrze niebywałe pod każdym względem!