Nic tak nie wpływa na pozytywny odbiór wnętrza, jak dobrana ze smakiem ceramika. Kolory, kształty i wykonanie, nie zawsze musi być awangardowe i krzykliwe. Równie piękna jest ceramika delikatna, stonowana, ale przepełniona elegancją i szykiem. Takie właśnie są kolekcje – Ceramiche Daytona, które spokojnie możemy nazwać łazienkowym dziełem sztuki.

W czym tkwi sekret Ceramiche Daytona?

Ta ceramika to włoska jakość, czyli dopracowane i prawdziwe rękodzieło, do którego produkcji zastosowano staranne procesy technologiczne. Dobór surowców oraz ścisła kontrola na każdym etapie produkcji to czynnik wpływający na wysoką jakość ceramiki.
Ale nie tylko jakość liczy się dla tej marki. Wszystkie procesy przygotowywania produktu odbywają się zgodnie z zasadami ekologii – aby jak najbardziej zmniejszać emisję zanieczyszczeń oraz zachować zasoby naturalne. Część z produktów jest pozyskiwanych z recyklingu.

VICTORIA-ST-1_web
Płytki wykonane są z mieszanek: gliny, piasku oraz innych surowców. Wypalane w bardzo wysokiej temperaturze, jak przystało na prawdziwie włoską tradycję rzemieślniczą. Tak uzyskuje się produkty trwałe i co ważne także wytrzymałe na lata.
Tyle o technologii! Płytki ceramiczne to przede wszystkim Design. To estetyka poszczególnych elementów kolekcji które można w swobodny sposób dopasowywać aby stworzyć indywidualny kolaż, który dla każdego z nas zamknięty będzie w słowie Łazienka.

Co, wizualnie prezentują płytki Ceramiche Daytona?

Proste w formie wyglądają elegancko. Szczególnie, gdy zestawimy je z starannie dobranym wyposażeniem łazienkowym zawsze będą zaskakująco piękne.
Nowa kolekcja VICTORIA ST 10X40. Wyróżnia ją ciekawy format który łączy potrzebę wielkiego formatu odbieranego jako nowoczesny z małym formatem odbieranym jako tradycyjny. Kolekcja wykończona w wysokim połysku w 6 kolorach podstawowych. Taka różnorodność daje nieograniczone możliwości tworzenia indywidualnych kompozycji. Kolekcja doskonale komponuje z drewno podobnymi kolekcjami: AMAZZONIA 15X60 i PATAGONIA 20X120

VICTORIA-ST-PART_2_web
W Kolekcji Victoria ST dominuje przepyszny, ale nie intensywny błękit.
W kolekcji ARCHEO 25X27 – przeważają naturalne kolory ziemi, wyjątkowo bliskie naturze. Opera to zsynchronizowana biel i czerń, a GO! To cudne beże i kremy. Każdy znajdzie tutaj kolor, który pozwoli spełnić mu marzenie o idealnej łazience.

ASPEN_2
Na uwagę zasługują tutaj także kolekcje eleganckie – przedstawiające bogato zdobioną włoską mozaikę. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o płytkach z serii Agate, Woodlink, czy Aspen. Te produkty przygotowano dla fanów wnętrz wytwornych, nieco romantycznych i jednocześnie lekkich. Strefa umywalki bądź prysznica wyłożona płytkami zdobionymi w połączeniu z gładką glazurą wyłożoną na pozostałych ścianach prezentuje się nadzwyczaj ładnie.

VICTORIA-ST-BLUE-_web
Trudno zaprzeczyć, że w kolekcji produktów Ceramiche Daytona, każdy z produktów ma w sobie coś niezwykłego. Zapewne dlatego że tak łatwo łączy się je celem wyłożenia naszego wnętrza.
Ten włoski design pasuje do nowoczesnych wnętrz, jest delikatny, romantyczny oraz bardzo lekki. Jeśli dodatkowo zestawimy tę glazurę z kształtną umywalką, szklanym prysznicem lub wolnostojącą wanną na oryginalnych nóżkach to wnętrze nabierze niebywałego smaku.

WOODLINK

Polecane produkty