Drewno jest materiałem tworzącym w mieszkaniach aurę przytulności. Dodatkowo cechuje je szlachetny wygląd, który sprawdza się w aranżacjach klasycznych, jak również stanowi perfekcyjne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz. Nic więc dziwnego, że tak ogromną popularnością cieszą się również kafelki, które imitują drewno. Co warto o nich wiedzieć?


Płytki imitujące drewno czy naturalne drewniane okładziny?


Po co kupować imitację drewna, skoro w mieszkaniach z powodzeniem można wykorzystać drewno naturalne? Okazuje się, że powodów jest całkiem sporo, a płytki ceramiczne o wzorze drewna znajdują zastosowanie w ogromnej liczbie miejsc i sytuacji. Jaką przewagę nad prawdziwym drewnem ma zatem ceramika?

  • Drewniane parkiety mogą kosztować krocie! Jeśli więc chcesz ułożyć drewnianą deskę na podłogach, rozważ zastąpienie jej płytkami imitującymi drewno. Uzyskasz identyczny efekt o wiele niższym kosztem, więc bez trudu stworzysz wymarzoną aranżację otoczenia.
  • Drewniane okładziny wymagają regularnej konserwacji. Olejowanie, woskowanie czy lakierowanie – samemu można wybrać preferowaną metodę zabezpieczania drewna. Raz na jakiś czas wymagana jest także całkowita renowacja parkietu poprzez cyklinowanie. W przypadku płytek ceramicznych tak zaawansowana konserwacja nie jest wymagana.

 

kafelki imitujące drewno

 

  • Płytki imitujące drewno sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować zwykłego drewna. Mowa rzecz jasna o łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza okresowo jest bardzo wysoka. Co prawda istnieją gatunki drewna egzotycznego, które sprawdzają się w takich okolicznościach, jednak ich cena jest bardzo wysoka. W takich sytuacji idealną alternatywą okażą się kafelki.
  • Mycie podłóg i okładzin ściennych z ceramiki o wzorze drewna jest proste. Z powodzeniem możesz do tego celu wykorzystać mopy parowe i parownice, które usprawniają sprzątanie. W przypadku drewna wody należy używać bardzo oszczędnie i po myciu osuszać mokre plamy, by przypadkiem nie wnikały do wewnątrz surowca.
  • Marzysz o ogrzewaniu podłogowym w całym mieszkaniu? Pamiętaj, że takie podłogi muszą być wykończone odpowiednimi materiałami. Płytki drewnopodobne sprawdzają się w tej roli idealnie, z kolei spośród gatunków drewna stosowane mogą być tylko odmiany egzotyczne – to kolejny plus przemawiający za ceramiką!

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się płytki o wzorze drewna?


Jeśli zdecydujesz się na płytki podłogowe imitujące drewno, z pewnością zachwyci Cię także wszechstronność takiego rozwiązania. 
W łazienkach barwa drewna pięknie skomponuje się z modnymi szarościami i czerniami, choć może być również uzupełnieniem jaśniejszych aranżacji. Wykorzystaj płytki o wzorze drewna do wydzielenia poszczególnych stref – np. wyłóż nimi tylko podłogi i ściany przy prysznicu i wannie.

 

płytki ceramiczne wyglądające jak drewno

 

W kuchniach drewniane kafelki sprawdzą się przede wszystkim na podłogach, choć ciekawie zaprezentują się również nad blatem – to łatwy sposób na stworzenie przytulnej, rustykalnej przestrzeni kuchennej.
W salonach masz pełną dowolność wykorzystania drewnianych wzorów – twórz za ich pomocą niebanalne parkiety, ale przenieś też ciepło i elegancję tych okładzin na schody i przedpokoje.
Z kolei gresowe płytki imitujące drewno stosowane mogą być nawet na zewnątrz – niestraszne im są bowiem niskie i wysokie temperatury ani działanie deszczu, wiatru czy słońca. Wspaniale uzupełnią więc Twój taras i balkon, łącząc te przestrzenie z krajobrazem ogrodu.


Ninsba – kafelki podłogowo-ścienne od Evo Ceramika


Jeśli szukasz płytek imitujących drewno, koniecznie wybierz te o naturalnym wyglądzie. Taka właśnie jest kolekcja Ninsba marki Evo Ceramika. Kafelki dostępne są w dwóch odcieniach do wyboru, a każdy z nich ma aż 11 twarzy, czyli wzorów wykańczających płytki. Dzięki temu ostateczny wygląd okładzin będzie zawsze niepowtarzalny – podobnie jak ten wykonany z naturalnych desek.

 

płytki ceramiczne jak drewno

 

Kafelki Ninsba z powodzeniem mogą być stosowane na ścianach i podłogach, na zewnątrz pomieszczeń i w mieszkaniach. To uniwersalna kolekcja, dzięki której zyskasz pełną swobodę aranżowania swojego domu i tarasu.

Sprawdź inne dostępne kolekcje płytek drewnopodobnych w salonach Elements!
 

Polecane produkty