Magazyn Top Trendy 2020 - najlepsze produkty w świetnych cenach   Zobacz

Czarno-biała łazienka w nowoczesnym stylu 

Social:

W domach i mieszkaniach popularnym rozwiązaniem jest przeznaczanie małych pomieszczeń na stworzenie toalet. Zyskuje na tym cała rodzina – nie trzeba czekać, aż domownicy skończą się kąpać, by móc skorzystać z WC. Jak zaprojektować taką przestrzeń, by efektownie się prezentowała? Podpowiada studio na no wo architekci.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Niezbędny minimalizm wyposażenia

Co powinno znaleźć się w nowoczesnej toalecie? Tak naprawdę im mniej, tym lepiej. Przestrzeń w takim pomieszczeniu i tak jest niewielka, dlatego nie ma sensu zagracać jej niepotrzebnymi sprzętami. Tutaj wykorzystaliśmy podwieszaną toaletę ze stelażem i spłuczką ukrytymi pod tynkiem – dzięki temu miska WC zdaje się być bardzo lekka i nie zajmuje miejsca na posadzce. W ten sposób otworzyliśmy nieco przestrzeń, sprawiając, że wnętrze wygląda na większe. To samo zrobiliśmy z umywalką – nie zastosowaliśmy tu szafki ani postumentu, co dodało ceramice delikatności.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Powiększona optycznie przestrzeń

Choć pomieszczenie jest małe, zastosowaliśmy w nim kilka trików, dzięki którym zdaje się być większe. Dużą rolę odgrywa zawieszone nad umywalką lustro o sporych gabarytach – odbija wnętrze, a przez to poszerza perspektywę. Optykę odbiorcy zmieniają także wielkoformatowe płytki na ścianach, które wpływają na to nie tylko przez wzgląd na swoje wymiary, ale również za sprawą swojej jasnej barwy. Na uwagę zasługują również wzory na posadzce, które z kolei wydłużają wnętrze, a ponadto korespondują z dekorami umieszczonymi nad toaletą.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Drewno i szkło – drzwi do nowoczesnej toalety

W pomieszczeniu dominują odcienie czerni i bieli połączone w bardzo smaczny, harmonijny sposób. Jako uzupełnienie, a zarazem urozmaicenie tego klasycznego melanżu, wykorzystaliśmy drewniane drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim całość zyskała bardziej nowoczesny charakter, a przestrzeń stała się bliska najnowszym trendom, w których naturalne materiały chętnie łączy się z odważnymi, często kontrastowymi stylizacjami.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Projekt: na no wo architekci

Producenci

Polecane produkty

Przycisk Trinnity M11V1
Przycisk Trinnity M11V1
PRZYCISKI SPŁUKUJĄCE
Trinnity
Gres Glaciar white
Gres Glaciar white
MONOKOLOR
Enmon
Gres Beton Soft
Gres Beton Soft
BETON
Enmon

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPĘ HBH (dalej nazywaną współadministratorami) w celu nawiązania kontaktu w sprawie obsługi zapytania ofertowego oraz przesyłania treści marketingowych (abyśmy mogli, w przypadku braku urządzenia, o które Państwo pytają wysłać informację o innym urządzeniu posiadającym takie same lub bardzo podobne parametry) na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.
Informujemy, że: (rozwiń)
 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu są Spółki należące do Grupy HBH
 2. Adres do kontaktu - HBH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul Wichrowa 28, 60-449 Poznań.
  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  telefon +48 61 849 8306,
  e-mail: ochrona.danych@grupa-hbh.pl
 3. Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail spod adresu, którego zgoda dotyczy, na adres z którego skontaktował się nasz pracownik
 4. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
 5. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres ochrona.danych@grupa-hbh.pl.
 6. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest wykonanie umowy i podjęcie działań przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.