Są takie wydarzenia, które na świat trendów mają największy wpływ. W kontekście łazienkowych trendów z pewnością należą do nich targi CERSAIE, organizowane w ojczyźnie świetnego designu: we Włoszech. W tym roku również nie mogło nas na nich zabraknąć! Co zachwyciło nas najbardziej na tym evencie? Jakie trendy dominowały? Sprawdź naszą relację!

Włoskie targi CERSAIE – królestwo łazienkowych trendów

CERSAIE to wydarzenie, które sprawia, że oczy wszystkich osób, które zainteresowane są trendami w designie i łazienkowych trendach zwrócone są na Bolonię. Właśnie w tym miejscu co roku organizowane są międzynarodowe targi, w których biorą udział nie tylko producenci, projektanci, architekci i sprzedawcy z całego świata, ale też osoby, które po prostu chcą modnie wyposażyć swoje mieszkanie. Przez pięć dni na terenie włoskich targów przeplatają się najważniejsze wątki związane z aktualnymi tendencjami, zawiązują się relacje z kontrahentami i klientami, pojawiają się inspiracje i nowe pomysły – słowem, uwalnia się cały potencjał branży. Kluczem na targach zawsze jest najpiękniejsza ceramika, meble oraz dodatki do łazienek, które producenci prezentują nie tylko na terenie wydarzenia, ale bardzo często również w manufakturach zlokalizowanych kilkadziesiąt kilometrów dalej, we włoskim zagłębiu ceramicznym pod Modeną.

W tym roku 38. edycja Międzynarodowej Wystawy Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienki CERSAIE odbywała się od 27 września do 1 października. Targi odwiedziło ponad 62 tysiące osób, w tym 24 tysiące profesjonalistów z całego świata. Łączna powierzchnia wystawiennicza wynosiła 150 tysiące metrów kwadratowych Centrum Wystawienniczego w Bolonii. Swoje produkty zaprezentowało odwiedzającym 623 wystawców, w tym 238 spoza Włoch.

 

Targi Cersaie

 
CERSAIE 2021 – nie mogło nas tam zabraknąć!

Na tegorocznej edycji włoskich targów CERSAIE również pojawili się nasi wysłannicy. W końcu jako wiodąca w Polsce sieć salonów łazienek, lubimy mieć rękę na pulsie i na bieżąco orientować się w trendach – wszystko po to, żebyś Ty również mógł mieć pewność, że oferujemy Ci najmodniejsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Na CERSAIE 2021 odwiedziliśmy stanowiska najważniejszych producentów na świecie, w tym oczywiście tych, których kolekcje znajdziesz w naszej ofercie. Czyje propozycje zachwyciły nas najbardziej? Ceramiche Caesar, Fondovalle, Florim, Tubądzin, Bellacasa Ceramica, Lasserberger / Rako czy Grespania. Płytki, panele ścienne, ceramika sanitarna czy meble tych marek to gwarancja jakości, ale też synonim wyczucia stylu i trendów, które w kontekście relacji z włoskich targów odmieniamy przez wszystkie przypadki.
 

Warto jednak pamiętać, że CERSAIE to nie tylko produkty, ale też inspirujące dyskusje na temat przyszłości trendów i potrzeb współczesnych konsumentów czy spotkania z ludźmi, z którymi można wymienić spostrzeżenia dotyczące pojmowania piękna i funkcjonalności. Te wszystkie aspekty łącznie, mniej i bardziej konkretne, tworzą niepowtarzalny charakter corocznej imprezy, która przyciąga tłumy miłośników designu.
 

Targi Cersaie


Trendy, które dominowały na targach CERSAIE – jakie kierunki się teraz liczą najbardziej?

Odbywające się we włoskiej Bolonii targi CERSAIE uzmysłowiły nam, że trendy, które rzetelnie opisujemy dla Ciebie w naszym serwisie i propozycje, które prezentujemy w naszych salonach są dokładnie tym kierunkiem, w jaki zmierza cała branża. Wśród tendencji, które na tym evencie okazały się najbardziej wyraziste, dostrzegliśmy przede wszystkim modę na powrót do korzeni, czyli natury, która znów trafia pod dachy. Stonowane kolory, inspirowane przyrodą materiały, efekt surowości i szlachetny minimalizm to dokładnie te aspekty, które przejawiają się w najważniejszych, definiowanych przez nas od dawna tendencjach. Na targach rzucał się też w oczy wszechobecny powrót detali rodem z pałacu, ale zaprezentowanych w nowoczesnej, lekkiej i świeżej formie. Tapicerowane welurem meble, marmur na ścianach, misterne oświetlenie, obłe formy i złoto – tak prezentują się teraz modne wnętrza!
 

Targi Cersaie


Na targach CERSAIE 2021 sporo było też odniesień do różnych kultur świata czy historii sztuki. Eklektyczne mozaiki, wzory czy formy nawiązujące do kierunków geograficznych i artystycznych tworzyły niezwykły kolaż, który – w połączeniu z wszechobecnym minimalizmem – tworzył efekt gotowy do przeniesienia do wnętrza łazienek. Z jednej strony marmur inspirowany art deco, z drugiej strony ceramika nawiązująca do ludowych wzorów – na tegorocznej edycji targów można było znaleźć dosłownie wszystko, ale zawsze w dobrym guście, zaprezentowane w wyważony sposób i przefiltrowane przez talent uzdolnionych designerów.
 
 

Targi Cersaie


Podsumowanie targów CERSAIE – co z nich zapamiętamy?

Analizując strefy najważniejszych w branży producentów i biorąc pod uwagę wszystkie trendy, z jakimi spotkaliśmy się w ramach tegorocznej edycji targów CERSAIE, możemy śmiało powiedzieć, że dla świata łazienek nadszedł właśnie najlepszy czas. Teraz przestrzeń ta nie tylko pełni funkcjonalną rolę – ma być wizytówką naszej kreatywności, ma idealnie wpisywać się w nasz tryb życia i odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli też chcesz zamienić łazienkę w swoje centrum dowodzenia (albo oazę spokoju), zajrzyj do Magazynu Top Trendy 2021, w której czekają na Ciebie najpiękniejsze kolekcje od producentów, którzy zyskali na targach CERSAIE największe uznanie. 

Polecane produkty