W nowoczesnych łazienkach zazwyczaj montuje się tradycyjne bidety lub innowacyjne toalety myjące. Jest jednak jeszcze jedna opcja, która z pewnością przekona do siebie zwolenników wyposażenia o bardzo wysokiej funkcjonalności i szerokim zastosowaniu. Poznaj bidetki i sprawdź, jak możesz je wykorzystać w swojej łazience!


Czym jest bidetka i kiedy warto ją wybrać?


Bidetka, zwana również bidettą, to specjalny zestaw higieniczny, dzięki któremu możesz łatwo i wygodnie zadbać o poczucie świeżości każdego dnia. Przeznaczona jest do montażu ściennego – najczęściej składa się z uchwytu do montażu, na którym przechowuje się rączkę bidetki podłączoną do węża i elementu sterującego, również przytwierdzanego do ściany. Całość przypomina mały i prosty zestaw natryskowy.

 

nowoczesna bidetka w strefie toaletowej

Takie urządzenie sprawdza się doskonale w łazienkach, w których nie ma miejsca na wstawienie tradycyjnego bidetu. W takim przypadku dostępnymi dla Ciebie opcjami są toalety myjące i bidetki. Te pierwsze, choć bardzo wygodne, mogą być dość kosztowne, a w porównaniu do bidetty okazują się też o wiele mniej funkcjonalne. Jak zatem możesz używać ściennego zestawu higienicznego?


Jakie zalety mają bidetki?


Bidetki zyskują na popularności, a to ze względu na możliwości, jakie dają w łazienkach i toaletach. Jak taki zestaw higieniczny zwiększy funkcjonalność Twojego pomieszczenia?

 

  • Większa wygoda – korzystanie z bidetu może być niemożliwe lub utrudnione dla osób starszych, niepełnosprawnych, a nawet dla dzieci. Z bidetki może komfortowo skorzystać dosłownie każdy. Co więcej, obsługa takiego zestawu jest intuicyjna, co może się okazać zaletą w porównaniu z często bardzo skomplikowanymi systemami desek i toalet myjących.
  • Higiena dla wszystkich domowników – bidetka może okazać się pomocna również w kąpielach czworonożnych członków rodziny! Dzięki niej łatwo i szybko umyjesz łapki swojego pupila po powrocie ze spaceru.

 

nowoczesna łazienka z bidetką

 

  • Łatwiejsze napełnianie zbiorników – nalewanie wody do wysokich wiader w umywalce, wannie czy pod prysznicem nie zawsze jest wygodne. Dzięki bidetce zyskasz bardzo wygodny dostęp do bieżącej wody, co docenisz np. podczas sprzątania mieszkania!
  • Mycie obuwia – chcesz szybko i sprawnie oczyścić swoje ulubione buty z błota, zanim zabrudzenia wyschną? I tutaj bidetka spisze się celująco. Masz do niej łatwy dostęp, a długi wąż nie ogranicza Twoich ruchów w czasie czyszczenia kaloszy czy innych przedmiotów codziennego użytku.
  • Łatwa instalacja – aby korzystać z bidetki, musisz wyprowadzić przyłącza wody ciepłej i zimnej. Nie są potrzebne dodatkowe konstrukcje montażowe, stelaże czy miski. Sama bidetka jest natomiast dyskretna i estetyczna, więc nie zaburza aranżacji łazienki.
  • Ekonomia – korzystanie z bidetki jest oszczędne. Wodę odkręcasz i zakręcasz ręcznie, więc zużywasz jej dokładnie tyle, ile potrzebujesz do konkretnych czynności.


Bidetki KLUDI – poznaj popularne zestawy higieniczne


Marka KLUDI oferuje bidetki w ramach dwóch serii baterii łazienkowych. Jedną z nich jest KLUDI BOZZ, drugą KLUDI ZENTA SL. W obu przypadkach zestawy higieniczne przeznaczone są do montażu podtynkowego, co wpływa na wysoką estetykę strefy toaletowej, ale zapewnia też na wygodę użytkowania – na uchwycie znajduje się mobilna rączka, a zaraz obok przymocowany jest pojedynczy uchwyt, za pomocą którego łatwo ustawić idealną temperaturę wody. W obu kolekcjach zestawy higieniczne występują w dwóch wersjach różniących się kształtem rączki natryskowej.

bidetka marki KLUDI

Z kolei różnice pomiędzy bidettą KLUDI BOZZ a bidettą KLUDI ZENTA SL są nieznaczne – w przypadku tej pierwszej uchwyt sterujący ma cienką, minimalistyczną dźwignię, a w drugiej baterii ma ona klasyczną formę. Dzięki temu możesz dobrać zestaw higieniczny tak, by idealnie pasował do charakteru Twojego otoczenia. Wszystkie bidetki utrzymane są natomiast w kolorze chromu, co czyni je dość uniwersalnym wyposażeniem łazienkowym – metaliczne barwy są popularne i chętnie stosowane w takich przestrzeniach.
 

Polecane produkty