Współczesna łazienka nie jest już tylko miejscem służącym higienie. Dziś to również oaza relaksu, którą wspierają najnowocześniejsze technologie. Doskonale wie to marka Geberit, a potwierdza zaprezentowana przez nią linia Acanto. Zobacz, czym Cię zaskoczy!

Główne wyróżniki linii Geberit Acanto

Zastanawiasz się, czym seria Acanto wyróżnia się na tle innych kolekcji marki Geberit? Do zastosowanych przez producenta innowacji można zaliczyć:

 • technologię SlimRim, czyli ceramikę o gładkich, czystych, miękko opływających krawędziach;
 • uniwersalną, stonowaną stylistykę, która wpasuje się w każde wnętrze;
 • magnetyczną tablicę ze specjalnymi pojemnikami do przechowywania kosmetyków;
 • szafki dopełnione nietuzinkowym podświetleniem;
 • lusterko z powiększeniem;
 • zintegrowane wejście USB.

Warto wiedzieć
Nie bez znaczenia pozostaje też sama kolorystyka kolekcji Geberit Acanto. Producent postawił tu na ponadczasowość: biel, czerń, lava i sand grey. Dzięki temu możesz je wpasować w każdą aranżację bez konieczności przeprowadzania pełnego remontu pomieszczenia.

 

Ceramika z serii Acanto – nasze propozycje

Nowoczesność kolekcji Geberit Acanto objawia się właśnie w kreacji ceramiki użytkowej. Producent sięgnął tu bowiem po najnowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają użytkownikowi nieporównywalny komfort na co dzień. Wystarczy tylko wspomnieć o technologii Rimfree, którą wykorzystują wszystkie misy toaletowe z kolekcji.

img-bath-18-acanto-1-1

Oznacza to po prostu, że muszle ustępowe są pozbawione rantów, w których mogłyby się namnażać bakterie – w efekcie łatwiej dotrzesz do każdego zakątka podczas mycia, a łazienka staje się jeszcze bardziej higieniczna niż zwykle. Czyszczenie ułatwia także funkcja QuickRelease, która zwalnia deskę toaletową po naciśnięciu jednego przycisku.
Ceramika Geberit Acante sprawdzi się także w niewielkich łazienkach. Wąskie krawędzie i małe promienie umywalek zapewnią Ci optymalną swobodę ruchów podczas wykonywania czynności higienicznych, a jednocześnie zajmą wyjątkowo mało miejsca – wnętrze będzie więc wyglądać na optycznie większe.

Meble Acanto – funkcjonalne i po prostu piękne

Przypatrując się meblom z kolekcji Acanto, nie sposób nie zwrócić uwagi na to, w jak piękny sposób łączą się ze sobą materiały o zupełnie odmiennych fakturach. Okazuje się, że właśnie to stanowi myśl przewodnią całej serii, na co zwraca uwagę projektantka odpowiedzialna za design tej kolekcji:

Przy projektowaniu mebli łazienkowych połączyliśmy ze sobą różne materiały i wykończenia, np. szkło, metal, powierzchnie malowane i drewniane, by w ten sposób nadać im unikalny i nacechowany wysoką jakością wygląd. Fronty z kolorowanego szkła oraz kolorystycznie skoordynowane metalowe uchwyty tworzą jednolitą całość.

Największą innowacją jest tutaj bez wątpienia specjalna szafka pod lustro o następującej konstrukcji:

 • tylna ścianka z podświetleniem,
 • przeszklona ścianka wewnętrzna,
 • drzwiczki boczne z półkami do przechowywania – w formie magnetycznej tablicy z metalowymi pojemnikami;
 • wysoka półka ścienna, na której możesz np. położyć zapasowe ręczniki lub kosmetyki.

img-geberit-bath-acanto-sigma21-1-1

Dodatki do ultranowoczesnej łazienki

To właśnie pozornie niewiele znaczące detale sprawiają, że kolekcja Acanto cechuje się aż tak nowoczesnym charakterem. Dlaczego?

 • lustro łazienkowe zostało wyposażone w powiększającą powierzchnię, która zapewni Ci lepszą widoczność podczas wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak golenie czy makijaż;
 • zintegrowany port USB znajdujący się w środku szafki pozwoli Ci na szybkie podładowanie telefonu. Możesz też podłączyć do niego inne akcesoria – chociażby mały głośnik, który dostarczy Ci relaksującej muzyki w czasie kąpieli;
 • innowacyjne oświetlenie szafek sprawi, że korzystanie z nich będzie jeszcze bardziej komfortowe niż dotychczas.

Zobacz również pozostałe serie łazienkowe marki Geberit. Z pewnością znajdziesz w nich coś, co dopełni Twoją łazienkę!

img-geberit-acanto-high-cabinet-open-1-1

 

 

Polecane produkty