Choć w ostatnich sezonach królowały w nich raczej stonowane, uniwersalne barwy, wielkimi krokami nadchodzą zmiany – kolor wchodzi na salony, a raczej do łazienki, bo to właśnie o niej mowa. Chcąc wprowadzić do niej barwny akcent, warto postawić na eleganckie trio: granat, biel i złoto. Zobacz, dlaczego to tak dobry wybór!

Trio na miarę nowoczesnej łazienki

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego granat pięknieje w oczach, gdy połączy się go z bielą i złotem? Ciemnoniebieska barwa niesie za sobą zdecydowanie chłodne, dystyngowane wrażenie. Aby ją nieco ocieplić, potrzeba jasnego, zrównoważonego koloru – a biel idealnie spełnia te kryteria. Choć osobno oba te odcienie są raczej neutralne, po połączeniu stają się uosobieniem wysublimowanej  elegancji. Gdy dołącza do nich złoto i duet przekształca się w trio, całość nabiera nieco tajemniczego, a przy tym szykownego wyrazu. Od takiej kompozycji po prostu nie można oderwać wzroku!

CZY WIESZ, ŻE…

To, dlaczego granat tak dobrze pasuje do bieli można też wyjaśnić, posiłkując się symboliką kolorów. Ciemny niebieski to odcień oznaczający sztywne zasady, porządek i dyscyplinę. Biel natomiast to symbol zerwania z wszelkimi ograniczeniami. Można więc powiedzieć, że łącząc je ze sobą, dosłownie przełamujesz wyniosły i chłodny charakter granatu.

Biel, granat i złoto, czyli jak urządzić łazienkę w trójkolorze?

Jak w praktyce połączyć ze sobą te trzy barwy, urządzając nowoczesną i elegancką łazienkę, by wszystko harmonijnie ze sobą współgrało? Oto kilka wskazówek, które powinny Ci to ułatwić:

  • granat – mocną plamę koloru warto zastosować oczywiście na ścianie – w postaci kafelków lub farby przystosowanej do stosowania w łazience;

  • biel – tutaj sytuacja jest prosta, jako że biel od razu kojarzy się z ceramiką. Poza białą wanną, umywalką i toaletą możesz też stonować granatową ścianą, dopełniając ją np. białymi płytkami położonymi do połowy wysokości ściany. W tej roli doskonale sprawdzą się chociażby te z naszej kolekcji Portobello Bianco,

  • złoto – to barwa zarezerwowana raczej dla dodatków aranżacyjnych, a nie dla konkretnych elementów wyposażenia łazienki. Masz tu spore pole do popisu: może to być rama lustra, drobne akcesoria higieniczne, a nawet sama armatura – o ile się na to odważysz. Jeśli nie, chromowana armatura również będzie tu świetnie pasować, o ile wpisze się w elegancki charakter wnętrza – dobrym przykładem może tu być stojąca bateria z kolekcji Derby Style.

trendy w łazience

Czym dopełnić miejskie wnętrze utrzymane w takiej tonacji?

Szukasz dodatków pasujących do łazienki zorientowanej wokół granatu, bieli i złota? Z czystym sumieniem możemy Ci powiedzieć, że do takiej tonacji pasuje w zasadzie… wszystko. Aby jednak podkreślić miejski charakter takiej aranżacji, postaw raczej na następujące detale:

  • drewniane akcenty – zarówno w postaci podłogi z drewnopodobnych płytek, jak i wykonanych nimi wstawek na niewielkich fragmentach ściany;

  • bambusowe akcesoria łazienkowe, takie jak mydelniczki, dozowniki czy kubki – oczywiście wykonane na tyle trwale, aby znieść trudne, wilgotne warunki panujące w łazience;

  • rattanowe akcenty w postaci mini dywanika pod stopy czy dekoracyjnych osłonek pod doniczki;

  • jak już mówimy o doniczkach, do miejskiej łazienki utrzymanej w tak eleganckim trio kolorystycznym, zdecydowanie wprowadzić dużo zieleni. Niech „miejska dżungla” stanie się rzeczywistością przynajmniej w przypadku Twojej łazienki!

 

 

Polecane produkty