Wybór odpowiedniego brodzika do strefy prysznicowej jest wbrew pozorom niezwykle ważny. Odpowiedni wybór zapewni nam jej niezawodne funkcjonowanie przez długie lata. Czym się najczęściej kierujemy przy jego wyborze? Głównie interesują nas tylko odpowiednie wymiary, design produktu  oraz  cena. Rzadko jednak bierzemy pod uwagę odporność produktu na zużycie oraz jego wytrzymałość. To niezwykle istotne, ponieważ brodzik prysznicowy może być używany przez kilkoro osób nawet kilka razy dziennie, przez wiele długich lat. Chcielibyśmy, aby użytkowanie brodzika było bezproblemowe i bezawaryjne, by łatwo było utrzymać go w czystości, oraz by mimo upływu lat nadal wyglądał ładnie i estetycznie, niemalże jak w dniu zakupu. Ale jak wybrać taki produkt spośród dziesiątek na pozór nieróżniących się brodzików? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy poniżej.

W ofertach wielu producentów brodzików znajdziemy różne rozwiązania. Spośród nich niewątpliwie wyróżniającymi się rozwiązaniami  cechują się brodziki marki Schedpol. Wszystko to dzięki zaimplementowanej technologii Stabilsound®. Warto jej się przyjrzeć bliżej i lepiej poznać zalety tej technologii, dlatego warto zajrzeć tam, gdzie zwykle się nie zagląda, czyli do środka:

 

przekrój brodzika

 

1. Powierzchnia z powłoką Easy to Clean i Antibac
2. Wielowarstwowe wzmocnienie konstrukcyjne brodzika o wysokich właściwościach izolacyjnych (izolacja termiczna i akustyczna)
3. Samonośna konstrukcja stabilizująca brodzik i zapewniająca pełne podparcie
4. Fabryczne kanały dla rur odpływowych
5. Wzmocniony, usztywniony panel do podłogi

Jak łatwo zauważyć, technologia Stabilsound® wzmacnia konstrukcję, dzięki czemu brodziki są trwałe i wytrzymałe nawet na bardzo duży nacisk (nawet 1366 kg nacisku na powierzchni odpowiadającej wielkością dwóm ludzkim stopom!), a to przekłada się także na wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Jak wielka jest to różnica w odniesieniu do wymaganych norm prezentuje poniższy wykres: 

 

wytrzymałość brodzików na nacisk

 

Tak wielka wytrzymałość brodzików na nacisk wyklucza niebezpieczeństwo pękania uszczelnień (silikonu) w miejscu połączeń ze ścianą, a więc chroni mury przed wnikaniem wilgoci.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest równomierne podparcie całego dna, co zapewnia 100% stabilność, czym nie mogą pochwalić się produkty montowane na tradycyjnych nogach/stelażach. Dzięki pełnemu podparciu, także rantów brodzików Stabilsound® możemy czuć się bezpiecznie wchodząc pod prysznic bez obaw o nieprzewidziane przemieszczenie się brodzika.

 

stopa nacisk na brodzik

 

porównanie powierzchni podparcia

 

W rozwiązaniu tym pomyślano także o wygodnym i szybkim montażu syfonu (odpowiednio duża wolna przestrzeń) oraz rur odpływowych - fabryczne przygotowane kanały.

Technologia Stabilsound® proponowana w brodzikach firmy Schedpol, dzięki hydroszczelnym warstwom ochronnym pod brodzikiem skutecznie zabezpiecza przed długotrwałym wpływem wilgoci oraz powstawaniem grzybów i pleśni. Ponadto brodziki te wykazują doskonałe właściwości izolacyjne: termiczne i akustyczne (do 40% ciszej, co potwierdzają badania laboratorium Fraunhofer IBP nr P-BA 151/2013).

 

izolacja PU+ w brodzikach

 

Montaż tych brodzików jest łatwy i szybki, a co ważniejsze nie wymaga używania kotw przyściennych, co chroni warstwy hydroizolacyjne ścian łazienki przed naruszeniem (konstrukcja w 100% samonośna). Swobodę aranżacyjną zapewniają możliwe trzy opcje montażu:

- stawiany na podłodze

- częściowo wpuszczany w podłogę

- wpuszczany (schowany) w podłogę

 

opcje montażu

 


Powierzchnia brodzika może mieć jednocześnie podniesiony poziom bezpieczeństwa antypoślizgowego. Zapewnia to opcjonalna, specjalnie aplikowana powłoka SafeMase® Triple Protect. Powłoka ta, jest odporna na poślizg (klasa antypoślizgowości B - DIN 51 097), dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo podczas kąpieli. Zastosowane systemy zapewniają antypoślizgową, gładką, wytrzymałą i bezproblemową w utrzymaniu czystości powierzchnię kąpielową. 

 

SafeMase Triple

 

Ponadto powierzchnia brodzików posiada właściwości Easy to Clean (łatwe w utrzymaniu czystości) oraz Antibac® (hamuje rozmnażanie bakterii na powierzchni brodzika). Co niezwykle ważne, Schedpol na opisywane brodziki udziela aż 10 letniej gwarancji. W bogatej ofercie produktów każdy znajdzie model idealny dla siebie - zarówno modele kwadratowe, półokrągłe, prostokątne jak i asymetryczne we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach.