Marzysz o łazience zaprojektowanej wedle określonych norm oraz wskazówek projektanta? Chcesz jednocześnie uzyskać efekt nie tylko pięknego, ale przede wszystkim praktycznego wnętrza? Zwróć uwagę na zakup takich rozwiązań, które pozwolą cieszyć się czystą łazienką przez długi czas.

Łazienka, której nie trzeba często szorować? Taka opcja ucieszyłaby każdego właściciela domu. Czyszczenie i utrzymanie tego pomieszczenia w porządku jest bowiem najbardziej uciążliwe i czasochłonne. Szczególnie wówczas, gdy w porę nie zadbamy o dobranie odpowiedniego wyposażenia oraz specjalnych powłok. Twoja łazienka, nie musi być sprzątana codziennie. To mit, z którym już dawno poradzili sobie projektanci znanych marek wyposażenia sanitarnego. Oto nasze wskazówki na naprawdę czyste wnętrze!

QuickClean: Funkcja szybkiego usuwania kamienia

To opcja, w którą wyposażono wiele spośród produktów Premium, marki Hansgrohe. Dzięki niej, zarówno kamień, jak i inne osady można łatwiej niż zwykle usunąć, a konieczne jest do tego wyłącznie potarcie. Marka Hansgrohe zadbała w ten sposób nie tylko o oszczędność czasu podczas codziennego czyszczenia łazienki, ale także o wytrzymałość swoich produktów. Dzięki powłoce QuickClean zastosowanej np. na końcówce baterii prysznicowej; strumień wody pozostaje zawsze taki sam.

Warto pamiętać o wyborze tej powłoki jeśli:

  • Do tej pory denerwował Cię widok ścianek prysznicowych pokrytych kamieniem;
  • Codziennie polerujesz baterie prysznicowe, a mimo to ciągle wyglądają na mocno zabrudzone;
  • Oczekujesz od swoich produktów łazienkowych wysokiej jakości!

Prysznic w formie Walk-In i odpływ liniowy zamiast brodzika

Strefa prysznica brudzi się dość mocno, a problemem najczęściej są szare naloty z kamienia, które mogą wnikać w różne zakamarki prysznica. Dlatego, dobrym rozwiązaniem w przypadku planowania nowoczesnej i łatwej w czyszczeniu strefy prysznicowej może się okazać zamontowanie rusztu prostego, bezpośrednio w posadzce. To jeden z głównych elementów niezbędnych do stworzenia odwodnienia liniowego w kabinach prysznicowych. Maskuje inne elementy instalacyjne, zbiera wodę i dystrybuuje ją. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, by był wykonany ze stali nierdzewnej, która zachowa niezmieniony wygląd na długi czas.

Do odpływu liniowego w łazience z taką strefą prysznicową można dobrać ściankę pokrytą powłoką IdealClean. Dzięki niej, na grubym szkle nie będzie pojawiało się zbyt wiele osadów z wody, a strefa prysznica będzie nienagannie czysta.

Czystość toalety z miskami wiszącymi Vigour derby

W każdym wnętrzu łazienkowym ważna jest czystość poszczególnych elementów wyposażenia, a główną rolę odgrywa tutaj toaleta. Jeśli i Tobie zależy na zastosowaniu takiej misy, która zawsze będzie utrzymana na wysokim poziomie czystości to postaw na misę bezrantową i z powłoką PflegePlus. Proste kształty misy, bez zakamarków i w dodatku, miejsc, do których nie dotrze woda to ogromny atut tej serii, na którą z pewnością powinni zdecydować się miłośnicy minimalizmu.

 

miska wcderby

 

Mat zamiast połysku i modna mozaika?

Bród w łazience osadza się najczęściej na ścianach lub na podłodze, wyłożonej płytkami. O ile jednak nie widać go zbyt mocno lub prawie wcale na płytkach matowych, w kolorach szarości lub na mozaikowym mazaniu, o tyle na powierzchniach połyskujących, bywa gorzej. Dlatego, wybieraj do swojej łazienki raczej matowe powierzchnie, a unikniesz widoku:

  • Kurzu,
  • Odcisków palców,
  • Zacieków po wodzie,
  • Osadów z mydła i płynu do kąpieli.

Tę zasadę zastosuj nie tylko dla płytek łazienkowych, ale także dobierając fronty szafek. Choć nowoczesny kojarzy się bowiem z połyskiem, to zdecydowanie lepiej jest zastąpić go klasycznym matem!

 

projekt łazienki