Nie możesz się zdecydować, czy Twoja łazienka ma być urządzona w nowoczesnym, czy też w klasycznym stylu? W takim razie zdecyduj się na rozwiązanie eklektyczne, czyli takie, które łączy cechy obu wystrojów. Do takiej łazienki idealnym dodatkiem okaże się umywalka Ming od Kaldewei.


Fantazyjny kształt rodem z chińskiej porcelany


Już sama nazwa nowej umywalki z rodziny Kaldewei sugeruje mocną inspirację wprost z azjatyckich szlaków. Warto się więc dokładnie przyjrzeć umywalce Ming, aby nie przegapić delikatnych niuansów świadczących o jej wyjątkowości. Misa jest doskonale okrągła, jednak tylko z pozoru. Gdy spojrzysz na nią nie od góry, jak zwykle ogląda się umywalki, lecz z boku, dostrzeżesz finezję i innowacyjne podejście do czysto praktycznego wyposażenia łazienkowego.

 

nowoczesne umywalki nablatowe

 

Zabawa kształtem może sprawić, że oglądający tę umywalkę poczuje się, jakby podziwiał kolejną wazę z dynastii Ming – zachwycająco wyrafinowaną, a jednocześnie zachowawczą pod względem formy. Taki kształt umywalki jest tu jednak połączony z bardzo prostym, jednolitym kolorystycznie wykończeniem – uzyskany efekt stanowi udaną fuzję nowoczesnej elegancji z klasycznym pięknem zmysłowych kształtów.


Bogata gama stonowanych odcieni


Choć umywalki Ming dostępne są aż w dziewięciu różnych wariantach kolorystycznych, wszystkie należą do jednej grupy – do wyboru masz bowiem przekrój odcieni od bieli do czerni. Ciepłe odsłony szarości konkurują tu z tymi zimnymi, a kojący beż wyznacza drogę tym szukającym sposobu na przytulną łazienkę.
Taka gama kolorów pozwoli Ci na wiele – zwykła biel to ponadczasowa klasyka pasująca dosłownie do każdej aranżacji łazienkowej. Czerń z kolei chętniej wykorzystywana jest w nowoczesnych łazienkach, choć z powodzeniem może stać się również wyróżniającym się akcentem w jasnej i pełnej rustykalnych dekoracji przestrzeni. Plejada szarości to natomiast odpowiedź na najnowsze trendy łazienkowe – wśród nich bez trudu znajdziesz coś dla siebie.

 

czarna umywalka nablatowa

 

Umywalka ze stali emaliowanej?


Wykorzystanie stali emaliowanej do wykonania umywalki wielu może zdziwić – jednak marka Kaldewei takie rozwiązania stosuje od wielu lat i to właśnie dzięki nim tworzone są produkty jakości premium. Zwróć uwagę na ogrom możliwości, jakie daje stalowa konstrukcja. Kształtowanie tego materiału przychodzi z większą lekkością niż w przypadku ceramiki i lekkość ta widziana jest w bardzo dosłowny sposób w uzyskanym efekcie. Cienkie ścianki, fantazyjne kształty i perfekcyjna gładkość wykończenia – wszystko to daje jednoznacznie minimalistyczny design, tak chętnie stosowany we współczesnych łazienkach.
Dla wielu osób nie bez znaczenia będzie również ekologiczna strona umywalek Ming – wykonanie ze stali i szkła jest rozwiązaniem wprost doskonałym dla tych dbających o środowisko naturalne. Umywalka Ming będzie się bowiem cechowała niesłabnącą trwałością i efektownym wyglądem przez dziesiątki lat, a gdy nadejdzie czas na zastąpienie jej innym modelem umywalki, z powodzeniem i w stu procentach można ją będzie poddać recyklingowi.


Umywalka Ming w obiektywie Bryana Adamsa


Pojawienie się nazwiska ikony rockowej sceny w kontekście wyposażenia łazienkowego może zaskakiwać. Okazuje się jednak, że Bryan Adams jest osobą wszechstronnie utalentowaną, czego najlepszym dowodem są wykonywane przez niego fotografie. Wśród nich znajdziesz również takie, na których na pierwszym planie znalazły się m.in. umywalki z kolekcji Ming.

 

nowoczesna umywalka stawiana na blat

 

Zdjęcia te są efektem projektu „Natural Union”, zwracającego uwagę na tak ważną w dzisiejszych czasach korelację higieny i bliskości z drugim człowiekiem. W trudnym dla ludzkości momencie pandemii fotografie Bryana Adamsa dają nadzieję – wskazują na konieczność dbania o wprowadzanie reżimu sanitarnego do codziennego życia w trosce o najbliższe osoby. 
Umywalka Ming swoim minimalistycznym stylem i przyciągającą formą staje się doskonałym tłem do podobnej kampanii. Oprócz niej w projekcie wykorzystano również umywalki Miena – również pochodzące z asortymentu marki Kaldewei.