W mieszkaniach coraz chętniej stosuje się aranżacje inspirowane przyrodą – i nic w tym dziwnego. W codziennym pędzie każdy znać pragnie zaznać chwili wytchnienia, którą bez wątpienia jest nam w stanie zapewnić natura. Styl naturalny doskonale sprawdza się zatem w łazienkach, które są nastawione na relaks i wypoczynek połączony z zabiegami pielęgnacyjnymi. Jak osiągnąć taki wystrój we własnej łazience?


Zieleń + drewno = styl naturalny!


Założenia stylu naturalnego są bardzo proste – jasne, pełne światła aranżacje, w których dominuje biel jako tło, a uzupełniają ją zielone i drewniane dodatki. Oczywiście jest to tylko baza, którą można dowolnie modyfikować i wzbogacać o kolejne kolory, bawić się odcieniami, ale też sięgać po nietypowe akcesoria. Jak zatem wykorzystywać naturę w łazienkowych wnętrzach?

 

 • Drewno – decydując się na drewno naturalne do łazienek, trzeba sięgać po gatunki egzotyczne lub elementy drewniane starannie zabezpieczone przed wilgocią. Innym wyjściem jest wybranie okładzin przypominających drewno, np. okładzin ceramicznych o takim wzorze. Wyłożone nim przestrzenie prysznicowe, posadzki lub fragmenty ścian będą się prezentować bardzo efektownie, a do takiej łazienki o wiele łatwiej będzie także wkomponować drewniane dodatki.
 • Zieleń – ten kolor może zdominować okładziny ceramiczne, zostać wykorzystany na łazienkowych meblach, albo wystąpić jedynie w formie dodatków – ręczników, akcesoriów czy chodników. Możesz też wybrać kilka różnych odcieni dla wyposażenia, by otoczenie zyskało ciekawy charakter. Zieleń obowiązkowo należy łączyć z bielą. Dlaczego? Razem wyglądają po prostu naturalnie i bardzo efektownie.
 • Inne kolory – oczywiście na zieleni, drewnie i bieli nie kończą się Twoje możliwości aranżacyjne. Wybierz np. fiolet, by nadać otoczeniu prowansalską nutę, albo szarość w postaci równie naturalnych, kamiennych okładzin.

 

Wyposażenie naturalnej łazienki z VIGOUR derby


Do łazienki w naturalnym stylu doskonale będzie pasowało wyposażenie z kolekcji VIGOUR derby. To właśnie ono może być białym uzupełnieniem zielonych aranżacji lub ciepłych, brązowych ścian i posadzek. Dobór produktów dodatkowo ułatwi fakt, że możesz przebierać w produktach o różnych rozmiarach, kształtach i formie, co otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. 

 

 

Miej ręcznik zawsze pod ręką! ;) W naszej aranżacji stworzonej w zgodzie z naturą ? umieściliśmy wygodny wieszak z linii...

Opublikowany przez VIGOUR Środa, 29 kwietnia 2020

 

A jakie wyposażenie łazienkowe z kolekcji VIGOUR derby masz do wyboru?

 • armaturę,
 • brodziki,
 • akcesoria,
 • miski WC,
 • bidety,
 • pisuary,
 • umywalki, 
 • wanny.

 

 

W naszej aranżacji stworzonej w zgodzie z naturą ? w strefie prysznicowej umieściliśmy brodzik VIGOUR ? derby o...

Opublikowany przez VIGOUR Wtorek, 21 kwietnia 2020

 

Wynika z tego, że dzięki produktom z tej serii jesteś w stanie wyposażyć niemal całą łazienkę i masz przy tym możliwość zachowania wyjątkowego, spójnego stylu swojego otoczenia.


Naturalna, czyli eko – postaw na dodatki 


Łazienka inspirowana naturą powinna być także wierna temu, co służy przyrodzie i środowisku. Które elementy wyposażenia mogą zatem sprawić, że Twoja przestrzeń będzie bardziej ekologiczna? 
Na pewno należy rozważyć zakup armatury pozwalającej na oszczędzanie wody. Taki efekt możesz uzyskać dzięki:
    • perlatorom i aeratorom, które napowietrzając wodę zapewniają jej silny strumień,
    • ogranicznikom przepływu, które regulują przepustowość baterii i pozwalają na zużywanie określonej liczny litrów na minutę, 
    • termostatowi, który eliminuje konieczność ustawiania parametrów wody przy odkręconym kranie,
    • systemom bezdotykowym, które automatycznie się włączają i wyłączają, reagując na ruch. 

 

W naszej aranżacji stworzonej w zgodzie z naturą ? umieściliśmy bezkołnierzową miskę WC VIGOUR ? derby o wymiarach 54x36...

Opublikowany przez VIGOUR Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Inną kwestią jest dobranie spłuczek, które umożliwiają spłukiwanie misek WC określoną ilością wody. Standardowe modele mają przyciski uruchamiające 3 i 6 litrów wody, zdecydowanie lepiej jednak wybrać te spłukujące 2 i 4 litrami.

 

Przedstawiliśmy Wam już naszą propozycję aranżacji stworzonej w zgodzie z naturą! ? Czas przyjrzeć się bliżej armaturze...

Opublikowany przez VIGOUR Czwartek, 16 kwietnia 2020

 

Czy warto hodować rośliny w łazience?


Łazienka inspirowana naturą obowiązkowo powinna być przystrojona żywymi roślinami doniczkowymi. Tutaj warto wybierać te okazy, które lubią wilgoć i nie szkodzi ona ich liściom. Za warunki panujące w jasnej łazience pięknym kwitnieniem odwdzięczą się na pewno storczyki oraz skrzydłokwiaty. Do ciemnych łazienek możesz natomiast wybrać monstery i zamiokulkasy, które dobrze radzą sobie bez bezpośredniego dostępu do słońca. Rośliną nieodłącznie kojarzoną z łazienkami jest też paproć, którą polskie łazienki dekorowane są już od wielu lat.