Tańce do białego rana, kolorowe przebrania, brokat, balony i serpentyny – z tym zazwyczaj kojarzy nam się karnawał. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klimat szalonej zabawy przenieść do naszego domu, wystarczy tylko odrobina kreatywności.


Mocne kolory i brokaty nie reprezentują najnowszych trendów w projektowaniu łazienek. Jednak, jeśli w Twojej duszy gra karnawał - przymknijmy na to oko ;) Dobrze przemyślana aranżacja wystarczy, by połączyć odrobinę karnawałowego szaleństwa z nowoczesnością i stylem!

 

kolorowe dodatki do łazienki

 

Zacznij od podstaw

Lubisz minimalistyczny styl i ograniczasz ilość dodatków w Twojej łazience, jednocześnie chcesz poczuć karnawałowy klimat? Wykorzystaj do tego kafelki, lustra i oświetlenie. W salonach łazienek bez problemu znajdziesz srebrne, złote czy nawet brokatowe kafelki! Warto jednak zachować umiar i użyć ich jako koloru uzupełniającego. Świetnie sprawdzą się mozaiki, dekory, listwy dekoracyjne lub inserta.

Dodatkowym elementem mogą być lustra. Duża ilość luster nie tylko powiększa optycznie łazienkę, ale nadaje jej bardziej ekstrawaganckiego charakteru. Naszą propozycją są lustra niestandardowe o ozdobnych obramowaniach np. z ornamentami, mozaiką lub oświetleniem. Z łatwością znajdziesz modele pasujące do stylu nowoczesnego, romantycznego czy też glamour.

 

dodatki w stylu glamour

 

Wybierając oświetlenie, możesz postawić na metalizowane kolory tj. złoto, srebro, platyna czy miedź. Ciekawy efekt daje zamontowane np. w małej wnęce, kolorowe światło LED.

 

nowoczesne oświetlenie łazienki

 

Brokat

Brokat stosowany z umiarem nadaje niepowtarzalnego charakteru, nie tworząc przy tym wrażenia kiczu czy przepychu. Obecny na małych dekoracjach, świecach i dodatkach doda łazience blasku.

 

78

 

Podświetlenie

Propozycją dla bardziej odważnych są kreatywne odpowiedniki klasycznych wanien lub misek wc. Modele podświetlane sprawią, że gasząc światło, odkryjemy naszą łazienkę na nowo i poczujemy się jak na najlepszej karnawałowej dyskotece.

podświetlenie

 

Trochę szaleństwa!

Karnawał to czas zabawy, pójdźmy zatem krok dalej. Razem z brokatem czy podświetlaną wanną, włączmy taneczną muzykę. Czas na kąpiel w rytmie disco! ;)

 

kula