Urządzanie łazienek, w szczególności tych przeznaczonych do użytku publicznego, to nie lada wyzwanie. Należy bowiem wziąć pod uwagę maksymalną funkcjonalność wybieranych rozwiązań, ich estetykę, a w ostatnim czasie coraz większą uwagę zwraca się również na higienę. Jak w obliczu tych wyzwań wypada bateria BLACK BINOPTIC od Delabie? Sprawdź!


Pełna higiena z bezdotykową technologią


Zawór elektroniczny BLACK BINOPTIC to wyjątkowa armatura od marki Delabie stworzona z myślą o współczesnych łazienkach w lokalach publicznych, takich jak restauracje, kluby, hotele oraz wiele innych miejsc, w których przez toalety przewija się każdego dnia spora liczba osób. W takich lokalizacjach szczególnie ważna jest dbałość o higienę podczas korzystania z przestrzeni sanitarnych, a prezentowana bateria sprawdza się pod tym kątem znakomicie.

 

nowoczesna bateria bezdotykowa

 

Jest to bowiem bateria stojąca wyposażona w detektor ruchu działający na podczerwień. Co to oznacza? Gdy detektor wykryje ruch pod czujnikiem, uruchomi przepływ wody. Nie musisz więc dotykać tradycyjnych kurków i dźwigni zwykle potrzebnych do ręcznego odkręcenia strumienia – wszystko odbywa się automatycznie i całkowicie bezdotykowo, czyli higienicznie.
O doskonałą sterylność urządzenia dba również system okresowego spłukiwania przeciw proliferacji bakterii. Pozwala on na zaprogramowanie armatury w taki sposób, by po 24 godzinach nieużywania baterii, cały system w został dokładnie przepłukany – takie mycie trwa ok. 60 sekund. Dzięki temu masz pewność, że woda, z której korzystasz w łazience, zawsze jest świeża i czysta.


Maksymalna funkcjonalność – wszystkie zalety baterii BLACK BINOPTIC


Higieniczna strona zaworu elektronicznego BLACK BINOPTIC to z pewnością jedna z większych jego zalet, ale zdecydowanie nie jedyna:

  • Oszczędność wody – już sam sposób działania prezentowanej baterii wymusza mniejsze zużycie wody niż w przypadku tradycyjnej armatury. Nie musisz bowiem ustawiać ręcznie temperatury i strumienia wody, a po skończeniu mycia rąk zawór automatycznie zamyka przepływ. Co więcej, urządzenie ustawione jest na zużycie wody rzędu 3 litrów na minutę, ale możesz zmieniać parametry w zakresie od 1,5 do 6 litrów.
  • Gładkie wnętrze – gładkie wykończenie wewnętrznych ścianek wylewki sprawia, że ogranicza się ryzyko pojawiania się i osadzania na nich bakterii oraz zanieczyszczeń.

 

zalety baterii delabie

 

  • Diody LED –  dzięki diodom znajdującym się w podtynkowej skrzynce elektronicznej IP65 możesz łatwiej kontrolować pracę baterii, ale też diagnozować powody jej nieprawidłowego działania.
  • Solidne wykonanie – konstrukcja armatury oraz użyte podczas produkcji materiały (chromowany mosiądz) sprawiają, że cechuje się ona niebywałą trwałością, na co najlepszym dowodem jest 10-letnia gwarancja producenta.


Wyjątkowy design – czerń i minimalizm


Kolejną zaletą zaworu elektronicznego BLACK BINOPTIC od Delabie jest w pełni nowoczesna stylistyka. Jeszcze kilka lat temu mało kto wyobrażał sobie inne wykończenie armatury od chromowanego. Dzisiaj czarne, matowe baterie podbijają rynek wnętrzarski, pozwalając kreować niezwykłe aranżacje łazienkowe.
Tak nowatorskie rozwiązania wyjątkowo dobrze sprawdzają się w łazienkach publicznych, które często jako pierwsze czerpią inspiracje z najnowszych trendów. Baterie BLACK BINOPTIC zachwycają swoją głęboką, ciemną barwą, która dodaje wnętrzom nowoczesnego sznytu.

 

elegancka łazienka publiczna

 

Jednocześnie jednak armaturę tą wyróżnia bezkompromisowy minimalizm. Korpus baterii i wylewka stanowią spójną całość – jedynie u podstawy widoczne jest delikatne rozszerzenie stabilizujące, na reszcie długości bateria ma natomiast jednakową średnicę. Ponadto nie potrzebuje żadnych dodatkowych elementów sterujących, jak kurki czy dźwignie, więc zachowanie prostoty designu było w tym przypadku bardzo łatwe.
Szukając idealnej baterii łazienkowej do miejsc publicznych, warto dokładnie przyjrzeć się zaworowi BLACK BINOPTIC. To jeden z przykładów wyposażenia, u którego użyteczność idzie w parze z estetyką, a jedno w niczym nie ustępuje drugiemu.

Polecane produkty