Umywalka, to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Nowość od Ideal Standard jest wyjątkowo oryginalna, a przy tym bardzo efektowna. Umywalka z ostro wykończonym rantem, niebywałą stylistyką, przykuwa uwagę. Oto kolekcja umywalek Ipalyss – przeczytaj, jeśli chcesz poznać ją bliżej.

Wyjątkowość i niebywała trwałość – takim określeniem można ująć wspaniałą kolekcję, która powstała spod ramienia wielokrotnie nagradzanego projektanta Robina Leviena. W swoim projekcie postanowił zastosować mocny materiał Diamatec, który wraz z lekką linią produktu pozwolił na stworzenie light designu.

Umywalki, które zachwycają!

Autor tych niezwykłych produktów – Robin Levien to postać znana i ceniona wśród brytyjskich projektantów. W swoich projektach stara się wymuskać wszystko co najważniejsze we wnętrzu łazienkowym. Tworzy projekty praktyczne, ale i piękne – dbając o to, by nawet bardzo nieustawne wnętrza wykorzystać maksymalnie, jak się da. Prestiż i doświadczenie Robina Leviena widać również w projektach tych umywalek.
Produkty zachwycają wyraźnie zarysowanym, ostrym rantem, ale przede wszystkim są również bardzo wdzięczne w aranżacji różnego rodzaju wnętrz. Wkomponują się w pomieszczenia klasyczne, jak i nowoczesne. O uniwersalności zastosowania decyduje geometryczna forma umywalek, postawione na blacie lub na szafce i w połączeniu z praktyczną baterią ścienną, będą wyjątkowo praktycznie oraz elegancko akcentowały tę strefę w łazience.

Skąd pomysł i inspiracja na stworzenie takich umywalek?

Otóż, inspiracją miała być postać Bernarda de Palissy, fenomenalnego francuskiego ceramisty, tworzącego w XVI wieku. Bernard poszukując idealnej ceramiki, wiele razy przekraczał granice standardowego designu. Uderzał w ceramikę z ostro wykończonymi ściankami, która choć sprawiając wrażenie lekkiej i kruchej, była wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie.
Słowo „lekki” ma w tej ceramice istotne i kluczowe znaczenie. Aby umywalki mogły prezentować się, tak jak jest to widoczne na zdjęciu, trzeba było stworzyć nowy materiał. Tak powstała technologia Diamatec, która pozwala stworzyć ceramikę tak trwałą, jak elegancką.

Lekkość projektu wyrażona jest przez połączenie dwóch kluczowych elementów: wklęsłej powierzchni zewnętrznej i ostrej krawędzi wewnętrznej.
Cienkie ścianki oznaczają jednak maksymalną funkcjonalność. Umywalki są dostatecznie głębokie, by można było w nich płukać dłonie oraz myć twarz czy wykonywać inne czynności higieniczne nie chlapiąc wodą po podłodze.

W jakich łazienkach sprawdzą się umywalki Ideal Standard – Ipalyss?

Bardzo smukła, sprawiająca wrażenie wyjątkowo lekkiej – stylistyka umywalek, wkomponuje się we wnętrza nowoczesne i eleganckie. Białą umywalkę można umieścić na drewnianym lub betonowym blacie. Z jednym i drugim stworzy spójny zestaw.
Ten typ umywalek jest szczególnie polecany jako wyposażenie łazienek hotelowych.

IdealStandard_null_WebCollectionSmallBanner_29152cd40b52d7d62c4de29ec7050690

Są bowiem niezwykle wygodne w użytkowaniu – odpowiednia głębokość pozwala na wykonywanie czynności higienicznych bez obawy o to, że woda pochlapie podłogę.
Umywalki Ipalyss to z pewnością ceramika dla wymagających. Jest na tyle nietuzinkowa, estetyczna, że spełni oczekiwania każdego, kto od wyposażenia łazienki wymaga czegoś więcej niż tylko funkcjonalności. Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą ofertą umywalek Ideal Standard.

Polecane produkty