Dobór idealnej kolorystyki do łazienki to kwestia, przed którą każdy musi prędzej czy później stanąć. Jednak nie ma jednego słusznego przepisu na piękną łazienkę, która będzie odpowiadała oczekiwania każdego – warto więc się zastanowić, czy wolisz gdy otaczają Cię spokojne, stonowane barwy, czy też wręcz przeciwnie – czerpiesz energię z mocnych, zdecydowanych odcieni. Jakie kolory do łazienki wybrać?

Łazienka w stonowanych barwach – czy musi być nudna?


Stonowane, łagodne odcienie do łazienek to przede wszystkim doskonały wybór dla tych, którzy pragną stworzyć strefę sprzyjającą długotrwałemu relaksowi, wypoczynkowi i uzyskaniu wewnętrznego spokoju. Taki wybór będzie odpowiedni także do wnętrz o niewielkim metrażu – warto postawić tutaj na łagodne, jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moodboard #elementspolska #wymarzonałazienka

Post udostępniony przez Kamila_K (@kamii_kk)

 

 

W takich łazienkach główną rolę w wyposażeniu odgrywa biel i chrom, które zestawione razem wyglądają ponadczasowo i elegancko. Jednak nie oznacza to, że w takiej łazience będzie nudno – można postawić na ceramikę i armaturę w nietypowych kształtach, a płytki w stonowanych kolorach mogą mieć fantazyjne wzory, które nieco ożywią przestrzeń, jednak nie zabierając jej ciepłego, przytulnego charakteru.

 

 

Dobrym pomysłem okażą się także czarne dodatki, które wcale nie przytłoczą jasnych barw, ale dodatkowo je wyeksponują, tworząc nowoczesny kontrast w wystroju łazienki. Jakie kolory warto stosować w takich przestrzeniach? Warto na pewno postawić na błękit, róż oraz wszelkie odcienie beżu i szarości.

 

Intensywne kolory do łazienek – na lepszy humor i doładowanie energii

Jeśli kochasz relaks w łazience, ale oczekujesz od niej także porannej dawki energii, by naładować się na cały dzień pracy, na pewno dobrze poczujesz się w łazience, w której rządzą mocne barwy. Urządzając taką przestrzeń, musisz jednak uważać, by nie przesadzić z intensywnością i mnogością kolorów, ponieważ łazienka mogłaby się stać mocno pstrokata, a przez to drażniąca. Warto więc wybrać jeden, przewodni odcień i do niego dobierać pozostałe dodatki. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie intensywnej żółci.

 

 

Jak widać, taką aranżację budują przede wszystkim dodatki, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób wykończyć także małą przestrzeń – zachowasz w niej jasną kolorystykę. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej zdecydowanego, mogą Cię zainteresować stylizację, w których króluje mocne uderzenie zieleni.

 

 

 

 

Ciepło i przytulnie z nutką szaleństwa – stonowana łazienka z odważnymi dodatkami

W łazience ważne jest zachowanie równowagi. Tę można osiągnąć, stawiając na stonowane barwy, ale przy jednoczesnym dodaniu koloru – pastelowe, a nawet nieco mocniejsze odcienie niebieskiego przy odpowiednim dozowaniu dodatków czy kafelków, pozwolą na stworzenie aranżacji, która będzie zbalansowaną odpowiedzią na potrzeby miłośników długich i relaksujących lub szybkich i energetycznych kąpieli.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konkurs "Wymarzona łazienka" od @elements_polska #wymarzonalazienka #ElementsPolska

Post udostępniony przez Małgorzata Freier (@malgorzatafreier)

 

Jeśli chcesz dodać swojej łazience nieco żywotności, wybierz też wzory, które są dość pstrokate, ale dzięki bladej kolorystyce tylko w niewielkim stopniu wpływają na fantazyjność całej przestrzeni.

 

Funkcję przełamania stonowanych barw może pełnić także zieleń, co widzimy powyżej i poniżej. Jednak musi być ona wykorzystana w niewielkiej ilości, ponieważ w przeciwnym wypadku mogłaby zdominować całą aranżację pomieszczenia.

 

Wybór idealnej kolorystyki do łazienki będzie wpływał na ostateczny odbiór pomieszczenia i Twoje samopoczucie podczas higieny i pielęgnacji ciała. Urządzając tę przestrzeń, kieruj się przede wszystkim własnymi potrzebami. Jak widać, wystrój łazienki może być elegancki, piękny i nowoczesny bez względu na intensywność zastosowanych barw.