Przychodzi taki czas podczas remontu łazienki, kiedy prace wykonywane we wnętrzu wreszcie przybierają formę przyjemnych. To końcowy już etap, czyli urządzanie. Ostatnie szlify, są również bardzo ważne dla całościowego odbioru łazienki. Nie zapominajmy, że diabeł tkwi w szczegółach. Przeprowadzimy Cię zatem także i przez ten proces.

Urządzanie łazienki – najprzyjemniejsze, czy najtrudniejsze?

Wykończenie łazienki to najtrudniejszy element prac zaplanowanych podczas remontu. Tu, najłatwiej popełnić błędy, które w przyszłości odpłacą się kosztownym wkładem pieniężnym. To dlatego, ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad doboru i montażu okładzin ściennych, podłogowych, czy też wyposażenia.

Podczas aranżacji łazienki pamiętajmy o:

- Doborze materiałów wytrzymałych i odpornych na wilgoć,
- Takim zaprojektowaniu instalacji, by w razie remontu można było szybko dostać się do rur i odpływów,
- Przemyślanym rozmieszczeniu armatury – codzienne korzystanie z prysznica, WC, umywalki nie może być uciążliwe.

Trudno nie popełnić błędu w projektowaniu łazienki, jeśli nie posiada się wystarczającej wiedzy oraz umiejętności technicznych. To dlatego lepiej zdać się na wiedzę fachowców – projektantów wnętrz oraz wykonawców.

biala lazienka

Ostatnie szlify w łazience – samodzielne urządzanie z głową

Urządzanie wnętrz to najprzyjemniejszy etap każdego remontu. Podczas jego przeprowadzania można dobrać meble, dodatki i wyposażenie niezbędne do codziennego, wygodnego korzystania z wnętrza. W łazience do prac związanych z urządzaniem należy:

Dobór wyposażenia umywalki mydelniczki, kubka na szczotki; wybierając takie elementy zastanów się, czy wygodniejszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie komplet wyposażenia mocowanego do ściany czy akcesoria stojące. Wszystko zależy od tego, jaki model umywalki wybierzesz. W przypadku umywalki z blatem roboczym Twoja przestrzeń robocza pozwoli na zorganizowanie miejsca dla dozownika z mydłem oraz innych drobnych pojemników. W przypadku umywalki ze ściętymi rantami, i z małym blatem roboczym lepszym rozwiązaniem będą akcesoria mocowane do ściany. Miejsce na blacie lepiej zarezerwować na ozdobne dekoracje – roślinę lub stojące lustro.

Wybór mebli i wyposażenia do przechowywania – trudno jest z góry zaplanować liczbę szafek oraz półek do tego, by mogły się w nim znaleźć wszystkie niezbędne elementy do przechowywania. Można jednak spojrzeć na ten aspekt od strony praktycznej. Niewidoczne dla oczu i bezpiecznie przechowywane powinny być wszystkie środki czystości oraz leki. Im mniej produktów pozostaje na widoku, tym pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i lepiej zorganizowane. Z pewnością będzie nam potrzebny minimalny zestaw mebli zawierający: słupek stojący lub podwieszany, szafkę podumywalkową lub segment wiszący – zamykany. Jeśli wybierzemy spójny zestaw mebli, taki komplet nie zaburzy kompozycji naszego wnętrza.

Stworzenie wygodnej strefy do zawieszania ręcznikówakcesorium spełniającym funkcję praktyczną do suszenia i wieszania ręcznika może pełnić stojak stojący lub mocowany do ściany. Jedna i druga opcja będzie wygodna – stojak stojący sprawdzi się jednak głównie do wieszania małych ręczników służących do wytarcia rąk. Na wieszakach wiszących podwiesimy także duże ręczniki kąpielowe.

lazienka nowoczesna

Dodanie do łazienki akcesoriów, które wpłyną na atrakcyjność i przytulność wnętrza – pamiętajmy, że pomieszczenie to powinno być przede wszystkim ciepłe w odbiorze. To dlatego tak dużą uwagę przywiązuje się tu do doboru dywaników, po których przyjemnie będzie się stąpać, ale także, które będą posiadały antypoślizgowy spód. Takim ocieplającym wnętrze akcesorium będzie także oświetlenie dodatkowe. Ciepła barwa światła będzie wyjątkowo przyjemna w odbiorze. Zadbaj o to, by dobrze było oświetlone Twoje lustro, to przy nim wykonujesz codzienne, domowe zabiegi SPA.

dozownik mydła

Polecane produkty