Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest sercem domu. To tu powstają najpyszniejsze dania i wypieki. Tu rodzina zbiera się przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. W kuchni siadasz z przyjaciółką, aby delektować się pyszną kawą i spokojnie porozmawiać. Również wiele imprez kończy się w kuchni, w sytuacji gdy goście chcą pomóc gospodarzom w przygotowaniu bądź serwowaniu dań czy wyborze trunków. To pomieszczenie, które ma szczególny klimat i oddaje osobowość gospodarza domu. Miejsce, które coraz częściej musi być nie tylko funkcjonalne, lecz także gustownie urządzone.

Na co zwrócić uwagę, urządzając kuchnię?

Nasze domowe kuchnie są z roku na rok coraz lepiej wyposażone – to, co jeszcze kilka lat temu kojarzone było z pewnego rodzaju luksusem, teraz jest standardem. Korzystamy ze zmywarek, profesjonalnych piekarników, zaawansowanych płyt indukcyjnych i gazowych. Coraz częściej kupujemy urządzenia wielofunkcyjne, wyciskarki do soków, blendery, roboty kuchenne, maszyny do przygotowywania różnego rodzaju ciast, gofrownice, urządzenia do gotowania na parze czy grille elektryczne. Prawie w każdej kuchni gości elegancki ekspres do kawy, który może nam zaoferować wachlarz napojów porównywalny z ofertą najbliższej kawiarni. Przy wyborze poszczególnych urządzeń kierujemy się nie tylko marką i funkcjonalnością, ale i wyglądem. Firmy produkujące AGD prześcigają się w kreowaniu innowacyjnych kształtów i nadawaniu sprzętom pięknych barw, by mogły być ozdobą w każdej kuchni. 

 

kuchnia teka


Tyczy się to głównie mebli i dodatków, a jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach! Dlatego warto przyłożyć szczególną uwagę do elementów wyposażenia, takich jak baterie kuchenne czy same zlewozmywaki. Są to detale, które mogą zaburzyć harmonię całego wnętrza, bądź w subtelny sposób nadać mu charakteru.

 

Kuchnia zamknięta czy otwarta?

Kuchnia w oddzielnym pomieszczeniu często spotykana jest w mieszkaniach z lat 90’. Jest to dość praktyczny model, który znacznie ogranicza przedostawanie się „kuchennych” zapachów do pozostałych części mieszkania. Pozwala nam to również na przygotowanie potraw w spokoju, nie czując skrępowania względem gości, którzy widzą nasze kulinarne zmagania. 
W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się jednak z tak zwaną kuchnią otwartą. Jest ona szczególnie popularna w domach jednorodzinnych – wtedy to jest połączona z jadalnią i salonem. Widzimy taki model także często w niewielkich mieszkaniach, gdzie mamy oddzielną sypialnię, kuchnia zaś jest połączona z pokojem dziennym/salonem.

 

W jakim kolorze urządzić kuchnię?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat kolorami królującymi w kuchni były czerń i biel. Kolory klasyczne, ponadczasowe, niejednoznaczne i eleganckie. Niestety kuchnie w ciemnych barwach są zarezerwowane dla posiadaczy większych i dobrze oświetlonych pomieszczeń. W niewielkiej kuchni jasne sprzęty, ściany i meble pomogą optycznie powiększyć i rozświetlać przestrzeń. Bardzo ładnie wyglądają też przestronne i słoneczne kuchnie w jasnej aranżacji, która idealnie łączy się z czarnymi jak i kolorowymi (szczególnie pastelowymi) sprzętami. Najczęściej wybierane jest jednak połączenie czerni i bieli będące rozwiązaniem klasycznym i wyjątkowo praktycznym. 

 

Baterie z serii FO Black & White 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Teka zaprojektowała baterie zlewozmywakowe z serii FO w kolorze białym i czarnym.  Produkty z tej serii charakteryzują się nowoczesnym designem, ciekawą formą i elegancją. Są dopracowane w najmniejszym szczególe, dzięki czemu będą ozdobą każdego wnętrza. Ich forma nawiązuje do minimalistycznej sztuki nowoczesnej. 

 

baterie teka


Oprócz niewątpliwych walorów wizualnych baterii TEKA, warto zwrócić uwagę na ich niezwykłą funkcjonalność. Są to baterie mieszakowe, czyli wyposażone w ruchomą dźwignię. Zostały wyposażone w ruchomą (obracaną o 360°) elastyczną wylewkę.  


Dodatkowo system anti-scale w perlatorze sprawia, że w bateriach nie osadza się kamień wapienny i są łatwe w czyszczeniu.  Ponadto perlator napowietrza strumień wody, co ułatwia mycie naczyń, a jednocześnie pomaga nam zmniejszyć zużycie wody, co ma pozytywny wpływ zarówno na zasoby naturalne planety, jak i naszego portfela.

 

baterie teka

 

To właśnie detale decydują o ostatecznym charakterze wnętrza. W ofercie Teka znajdziecie nie tylko baterie kuchenne, ale i szeroki wybór zlewozmywaków, płyt indukcyjnych i gazowych oraz wiele innych, niezbędnych produktów do wyposażenia łazienki i kuchni. Warto wybrać sprzęt, który łączy w sobie wysokiej klasy technologię z nowoczesnym designem i funkcjonalnością.