Stworzenie funkcjonalnej i komfortowej strefy umywalkowej jest bardzo ważne – w tym miejscu będziesz wykonywać liczne czynności higieniczne, dlatego powinny panować tam sprzyjające warunki. Czy można je sobie zapewnić, wykorzystując tylko jeden mebel? Sprawdź, czy szafki lustrzane z oświetleniem okażą się dobrym wyborem!

Lustro czy szafka z lustrem – co wybrać?

Szafki lustrzane cieszą się ogromną popularnością od wielu lat, a to przede wszystkim przez wzgląd na ich wysoką funkcjonalność. Zapewniają użytkownikom nie tylko możliwość dokładnego przeglądania się w lustrze, a tym samym wykonywania makijażu czy usuwania zarostu, ale i przechowywania potrzebnych na co dzień akcesoriów. To idealne miejsce na kosmetyki do make-upu, maszynkę i piankę do golenia, ale również na inne małe przedmioty, na które nie ma miejsca w łazience.

 

Czy wiesz, że…
Szafka lustrzana to także świetne miejsce do przechowywania leków, szczególnie jeśli musisz przyjmować jakieś regularnie. Każdego ranka będziesz miał do nich dobry dostęp, podobnie jak do wody do popicia, i już nigdy nie zapomnisz o zażywaniu potrzebnych farmaceutyków. Pamiętaj jednak, żeby medykamenty trzymać na górnej półce, jeśli jesteś rodzicem małych dzieci

 

Wiele osób decyduje się jednak na samo lustro, tracąc przez to dodatkową przestrzeń użytkową. Uważają, że bez dodatkowego mebla przestrzeń umywalkowa wygląda bardziej elegancko i nie ma ograniczeń co do wielkości lustra, jakie chce się zawiesić. Z jednej strony jest to prawda, z drugiej jednak oferta szafek lustrzanych jest na tyle szeroka, że można odnaleźć model idealnie odpowiadający potrzebom klienta oraz jego wizji wykończenia łazienki. Rozmiary mebli też są zróżnicowane, co z kolei przekłada się na wielkość zwierciadła. Ostateczny wybór pomiędzy szafką lustrzaną, a lustrem to jedynie kwestia gustu oraz potrzeb – często zdeterminowanych wielkością samej łazienki.

 

szafki lazienkowe

 

Szafka lustrzana z oświetleniem – czy warto się na nią zdecydować?

Kolejnym punktem, nad którym trzeba się zastanowić, to czy kupować od razu szafkę z oświetleniem, czy dobrać je samodzielnie? Oba rozwiązania z pewnością znajdą tak swoich zwolenników, jak i przeciwników:

  • zalety – kupienie kompletnej szafki, dającej miejsce do przechowywania, lustro, a do tego jeszcze dopasowane oświetlenie to rozwiązanie przede wszystkim wygodne. Wystarczy kupić jedną rzecz, by stworzyć komfortowe, praktyczne i bardzo przyjemne miejsce do codziennych czynności higienicznych. Dodatkowo nie musisz martwić się o samodzielne dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów;
  • wady – nie masz wpływu na to, jaki rodzaj światła zostanie zastosowany w szafce lustrzanej. Jeśli okaże się, że nie spełni ono Twoich oczekiwań, będziesz musiał samodzielnie wymienić żarówki, o ile w ogóle pozwoli na to konstrukcja mebla.

 

Przyjemne kolory strefy umywalkowej – co jeszcze jest ważne?

Jeśli zdecydujesz się na zakup szafki lustrzanej z oświetleniem, musisz wziąć pod uwagę jej podstawowe parametry, a więc wymiary, liczbę półek czy głębokość – ta powinna być jak najmniejsza, by ładnie skomponować się ze strefą umywalkową, ale na tyle duża, by można było wygodnie przechowywać przedmioty w meblu. Istotny będzie także kolor i stylistyka takiej szafki i odpowiednie dopasowanie do pozostałych mebli w łazience.

 

nowoczesna lazienka

 

Nowoczesne szafki lustrzane potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością. Niektóre dodatkowo wyposażone są w gniazdka elektryczne, a nawet w porty USB, aby możliwe było wygodne ładowanie komórki czy podłączanie suszarki lub lokówki. Taka jest m.in. szafka lustrzana Acanto. Mało tego – oferuje ona także oświetlenie wnętrza mebla, abyś mógł jeszcze łatwiej odnaleźć potrzebne Ci przedmioty, nawet po zmroku!

Szafki lustrzane z oświetleniem wpłyną na Twój codzienny komfort użytkowy, ale i na nastrój – przebywanie w pięknie i klimatycznie wykończonym otoczeniu sprawi przyjemność Tobie i Twoim gościom!

 

lustro

Polecane produkty