Drewno, organicznie wyglądający kamień naturalny o różnych fakturach, czy prosty beton licowy: baterie w kolorze Złota i Mosiądzu nie tylko harmonizują z licznymi koncepcjami kolorystycznymi, ale również pasują do praktycznie wszystkich materiałów. Ich błyszczące powierzchnie ucieleśniają zmysłową estetykę, szczególnie w połączeniu z monolitycznymi elementami wzornictwa i wyraźnymi liniami. Elementy wykonane z metali szlachetnych stały się niezastąpione w aranżacji wnętrz, dzięki łatwości łączenia i wysokiej jakości i trwałości.

Marka Dornbracht proponuje zróżnicowany wybór wykończeń w kolorach Gold, Mosiądz i Champagne. Precyzyjne kształty baterii doskonale eksponują efekt złota wprowadzając elegancję i blask do każdej łazienki. Ostatnia warstwa wykończeń zawiera od 22 do 23,9 karatowego złota. W połączeniu z firmowymi seriami zaprojektowanymi przez Sieger Design – takimi jak CYO, Tara, Meta, MEM czy Vaia – tworzą wyjątkową atmosferę we wnętrzu. Ponadczasowo eleganckie, pasują do szerokiej gamy architektury łazienkowej: na przykład wykończenie Gold ma najcenniejsze złocenie w ostatniej warstwie wykończeniowej i zachwyca niezwykłym blaskiem. Z kolei Mosiądz okazuje się znacznie cieplejszy i harmonijnie wpisuje się w różne światy stylistyczne. Champagne jest powściągliwy i lekki i stanowi subtelny akcent w każdej łazience o białym odcieniu.

Wykończenia o wyjątkowej jakości zawsze odgrywały dla Dornbracht istotną rolę, jako niezależny wymiar projektowania Estetyka i jakość matowych i błyszczących wykończeń z metali szlachetnych są wynikiem wysoce wyspecjalizowanych procesów obróbki. Podczas ich opracowywania Dornbracht celowo kładzie nacisk na wyrazisty efekt a nie na wydajność procesu. Producent stosuje szczególnie złożony proces wytwarzania szczotkowanych powierzchni: wszystkie części baterii są najpierw szczotkowane pojedynczo i ręcznie w określonym kierunku i strukturze przed nałożeniem wykończenia. Podczas późniejszego procesu uszlachetniania poszczególne jony metali osadzają się w najdelikatniejszych wgłębieniach pociągnięć pędzla. Rezultatem jest wykończenie o imponującej głębi kolorów i blasku.

Więcej informacji:www.dornbracht.com

dornbracht

Projekt produktu: Sieger Design
Copyright: Dornbracht & Johannes Bauer
Fotografowie: Johannes Bauer, Stefan Ditner, Michael Hudler, Thomas Popinger

collage

Precyzyjne kształty baterii Dornbracht szczególnie podkreślają złocisty efekt powierzchni.
Na zdjęciach: Tara w Mosiądzu, Mosiądzu szczotkowanym, Champagne i Champagne szczotkowanym.

 

dornbracht

W połączeniu z serią wzorniczą Dornbracht, złote powierzchnie tworzą przytulną atmosferę.
Pokazane na zdjęciach: Tara w kolorze Mosiądzu (z tyłu po lewej), MEM w kolorze Champagne szczotkowanym (po prawej) i Madison w kolorze Gold (z przodu).

 

dornbracht

Charakterystyczne dla Tary: półokrągła wylewka i krzyżowe uchwyty. Pokazane tutaj w Mosiądzu i Mosiądzu szczotkowanym.

 

dornbracht

Tara w kolorze szczotkowany Champagne.

 

CYO w szczotkowanym Mosiądzu

CYO w szczotkowanym Mosiądzu.

 

dornbracht

Wyjątkowo elegancka: CYO w szczotkowanym Mosiądzu w łazience Metropolitan.

 

dornbracht

MEM w szczotkowanym Mosiądzu.

 

dornbracht

Przekonujący estetyczny wygląd i jakość matowych i błyszczących wykończeń z metali szlachetnych są wynikiem wysoce wyspecjalizowanych procesów obróbki w zakładzie Dornbracht w Iserlohn.