Przebywanie w otoczeniu natury uspokaja i relaksuje – dlatego coraz częściej można spotkać się z aranżacjami łazienek, w których rośliny oraz nawiązania do kolorów przyrody odgrywają główną rolę w otoczeniu. Dzięki temu podczas pielęgnacji ciała można się odprężyć, odpocząć i nabrać sił do wykonywania codziennych obowiązków. Jak urządzić łazienkę, by złapać kontakt z naturą nawet w mieszkaniu w środku miasta?

 

Barwy natury – które kolory wybrać do łazienek?

Szukając inspiracji do urządzenia łazienki nawiązującej do natury, warto wyjść na długi spacer i rozejrzeć się. Otaczająca przyroda może zaskoczyć Cię mnogością barw o każdej porze roku i sprawić, że odnajdziesz swój własny pomysł na idealną łazienkę. Wszystkie odcienie zieleni, niebieskiego, brązów i szarości występujące w przyrodzie możesz przenieść do własnych aranżacji bez obaw, że kolory nie będą do siebie pasowały – w końcu natura jest najlepszym projektantem przestrzeni, dbającym o harmonię wystroju otoczenia!

 

Barwy ziemi – ciepło i przytulnie


Kolory natury można ze sobą dowolnie łączyć, albo skoncentrować się tylko na jednej grupie barw. Mogą nią być barwy ziemi skupiające wszelkie odcienie brązów i szarości, ewentualnie jedynie wzbogacane drobnymi detalami w zieleni. 

 


Takie aranżacje zapewniają w pełni przytulny i ciepły charakter łazienki, a jeśli dodatkowo dodasz do wnętrza światło świec, zyskasz przestrzeń idealną do relaksu. Do takich łazienek idealnie pasują też drewniane dodatki, które dodatkową podkreślają inspirację przyrodą – warto pamiętać, by decydując się na naturalne drewno do łazienki, odpowiednio zabezpieczyć je przed wilgocią.

 

Łazienka w klimacie lasu

Coraz częściej można spotkać nowoczesne aranżacje łazienek, w których główną rolę odgrywają różne odcienie zieleni. Te jaśniejsze świetnie sprawdzają się nawet w małych pomieszczeniach, a ciemniejsze umożliwiają tworzenie bardzo odważnych, wyrazistych wystrojów – pięknie prezentuje się np. połączenie mocnej zieleni z czernią.

 

Jak widać zieleń pięknie komponuje się zarówno z ciemnymi kolorami, jak i z nieskazitelną bielą typową dla wyposażenia łazienkowego. Ciekawym uzupełnieniem dla takiego zestawienia barw mogą okazać się też dodatki w kolorze złota, które dodadzą wnętrzom odrobinę stylu glamour. 


Stawiając na łazienkę w klimatach lasu, koniecznie pamiętaj też o roli, jaką w pomieszczeniu będą odgrywały rośliny – wszelkie zielone kwiaty doniczkowe będą się czuły doskonale w łazienkach, które codziennie wypełnia życiodajna para wodna osadzająca się na liściach i podłożu. Ciekawym pomysłem jest także obłożenie części, a nawet całych ścian mchem – dużą popularnością cieszy się porost zwany chrobotkiem reniferowym, który poza efektownym wyglądem ma także szereg innych zalet. Jest bezpieczny dla alergików, nie przyciąga kurzu i zanieczyszczeń i nie wymaga pielęgnacji.


 Pomysły na aranżację łazienki w naturalnym stylu znajdą także miłośnicy morza. Marynistyczne motywy zawsze są w modzie, a trend na zdecydowane, niebieskie odcienie umocnił się właśnie w roku 2020, kiedy to Instytut Pantone ogłosił Classic Blue kolorem roku.

 

 

Połączenie niebieskiego, białego i brązowego to strzał w dziesiątkę. Wszystkie te barwy się równoważą, tworząc prawdziwie naturalną stylizację. Niebieskie płytki można zróżnicować, stawiając na kilka różnych odcieni i tworząc z nich ciekawą mozaikę. Oprócz kolorów, warto postawić też na dodatki, które będą tworzyły niepowtarzalny, morski klimat – tak jak zastosowane w poniższym moodboardzie lampy w kształcie mew.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#elementspolska #wymarzonałazienka #moodboard #pokójkąpielowy

Post udostępniony przez twojenowe (@twojenowe)


A Ty, do których obszarów natury chcesz nawiązać w aranżacji swojej łazienki?