Brąz i rośliny doniczkowe – naturalnie piękna łazienka

Social:

Spraw, by Twoja łazienka była nie tylko miejscem codziennej higieny i pielęgnacji – zadbaj o to, by stała się przestrzenią sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Jak to zrobić? Sprawdź propozycję od biura projektowego Pikada i przekonaj się, że łazienka może harmonizować z naturą!


Rośliny w łazience – idealne do nowoczesnych aranżacji


Uwielbiasz rośliny i otaczasz się nimi w salonie, sypialni i w korytarzach? Zastanów się nad zastosowaniem ich także w aranżacji łazienkowej! Dzięki nim pomieszczenie momentalnie stanie się cieplejsze w odbiorze, a przebywanie w nim będzie od teraz przyjemniejsze.

 

nowoczesna łazienka

 

Pamiętaj jednak, że doborowi roślin do łazienek muszą towarzyszyć odpowiednie kryteria. Kwiatki muszą lubić wilgoć i wysokie temperatury, na które będą narażone, kiedy Ty będziesz codziennie korzystać z prysznica i gorącej wody w umywalce. Dodatkowo, jeśli tak jak w przypadku prezentowanego projektu, w łazience nie ma okna, rośliny powinny być cieniolubne, a w łazience musi się znaleźć jasne oświetlenie LED, które będzie rekompensowało brak światła dziennego.


Aranżacja dbająca o poczucie przytulności


Decydując się na rośliny do łazienki, warto zaplanować spójny, naturalny wystrój całej przestrzeni. W tym przypadku taką aranżację kreują ciemne, brązowe meble z naturalnym rysunkiem drewna. Oprócz nich zastosowano tu także kafle w podobnym kolorze.

 

elegancka łazienka

 

Brązy i zieleń roślin uzupełniono szarościami – w tym przypadku nie prezentują się one jednak chłodno. Kompozycja kolorystyczna w całości tworzy nowoczesny, ale bardzo przytulny klimat pomieszczenia.


Funkcjonalność idąca w parze z designem


Jak widać, prezentowana łazienka nie jest przesadnie duża. Zadbano jednak w niej o komfort w każdej ze stref. We wnęce stworzono przestronny prysznic, obok którego znalazła się szeroka umywalka.

 

łazienka w drewnie

 

Dobrym pomysłem okazało się także umieszczenie toalety w najodleglejszym kącie – takie umiejscowienie sprawia poczucie intymności i dodatkowo akcentuje podział łazienki na różne strefy użytkowe.

 

Umów się na spotkanie w salonie!

Projekt: Pikada
 

Producenci

Polecane produkty

Umywalka meblowa Vero Air 100 x 47 cm
Umywalka meblowa Vero Air 100x47 cm
UMYWALKI MEBLOWE
Duravit
Szafka podumywalkowa wisząca Vero Air
Szafka podumywalkowa wisząca Vero Air
SZAFKI PODUMYWALKOWE
Duravit
Kabina prostokątna Soleo Black
Kabina prostokątna New Soleo Black
KABINY KWADRATOWE I PROSTOKĄTNE
New Trendy

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.