Czysty minimalizm przestrzeni łazienkowej

Social:

Wykreowanie nowoczesnej łazienki może być bardzo proste! Wnętrza tworzone w zgodzie ze współczesnymi trendami często bazują bowiem na minimalizmie, a pomimo swojej skromności zachwycają elegancją i dobrym smakiem. Sprawdź, jak stworzyć łazienkę opartą na łagodnej szarości!


Szare tło łazienki – idealna baza kreacji


Industrialne wnętrza często kojarzone są z mocnymi odcieniami szarości, surowością, nieraz nawet kontrolowaną brzydotą – np. obdartymi ścianami. W takich sytuacjach celem jest osiągnięcie designu opartego na wyobrażeniu o starych, opuszczonych fabrykach. Loftowy urok można jednak uzyskać także w inny sposób.

 

prosty design łazienki

 

W przypadku tego projektu zastosowano ciekawy, nieczęsto spotykany zabieg. Całe ściany i posadzki pokryte zostały wielkoformatowymi płytkami w jednolitym, szarym kolorze. Zazwyczaj szarość w łazienkach przybiera różne odcienie i jest zróżnicowana, tutaj stanowi natomiast charakterne tło dla starannie przemyślanego, minimalistycznego designu.

 

Drewno razy dwa, czyli odrobina ciepła


W nowoczesnej łazience nie mogłoby zabraknąć drewnianych wykończeń. Tutaj użyte są bardzo skromnie, choć w jednym przypadku na dużą skalę. Pierwszy kontakt z drewnem następuje przy umywalce – wierzch blatu, na którym się znajduje, ma intensywną, brązową i ciepłą barwę.
W drewnie, a właściwie w płytkach drewnopodobnych, wykończona została także strefa prysznica – pokryte nimi zostały jedna ze ścian oraz posadzka pod natryskiem. Taki zabieg sprawia, że drewniane elementy, choć nie jest ich wiele, natychmiastowo po przejściu progu łazienki skupiają uwagę i przyciągają wzrok.

 

łazienka w szarości i czerni

 

Wyjątkowa rola czerni


Dopełnieniem tego niezwykle prostego designu są czarne dodatki – stosowane bardzo konsekwentnie i bez wyjątków. Czarna jest tu więc ceramika sanitarna i szafka podumywalkowa. Czarne wykończenie mają wszystkie elementy armatury oraz przycisk WC. Wreszcie czarna jest nawet rama okrągłego lustra, zwisające z sufitu lampy oraz grzejnik. Minimalizm osiągnięty tu został w pełni i bez wysiłku – opiera się na trzech barwach oraz tylko niezbędnych elementach wyposażenia łazienki.


 

Umów się na spotkanie w salonie!

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.