Eksperymentuj z kolorem, czyli dwie odsłony jednej łazienki

Social:

We wnętrzu łazienki można bawić się do woli kolorami, za każdym razem uzyskując nieco inny efekt. Jak robić to świadomie, uzyskując zaplanowany efekt? Sprawdź na przykładzie propozycji studia projektowego Strzelecka Design. 

Jedna łazienka – dwa warianty. Sprawdź, ile zmienia kolor!

Zaproponowany przez studio Strzelecka Design projekt łazienki opiera się na prostym założeniu: maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zaoferować użytkownikowi nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z tego pomieszczenia będzie wygodne i przyjemne. Propozycja ma jednak dwie odsłony, które udowadniają, jak wiele może zmienić… paleta wykorzystanych w aranżacji odcieni. W jednym wariancie dominuje tonacja jasna, a antracyt i czerń stanowią jedynie uzupełnienie. W drugim z kolei – ciemne kolory grają kluczową rolę, rozświetlone przez odcień jasnego drewna i beż taupe. 
 

Łazienka w jasnej odsłonie


Łazienka w jaśniejszej odsłonie

W jaśniejszej wersji łazienki, zaproponowanej przez studio projektowe Strzelecka Design, klimat wnętrza budują położone na ścianach kafelki w ciepłym, beżowo-szarym odcieniu, elementy z drewna i drewnopodobny gres. Ciemne barwy pojawiają się jako akcent: w postaci szafki pod umywalką, ramy lustra czy we wnęce z półkami. Warto zwrócić uwagę na ciekawe faktury, które pomimo swojej subtelności, skutecznie przyciągają uwagę. „Trójwymiarowe” kafle, gres ułożony w jodełkę, słoje drewna, efekt marmurkowych przetarć – naprawdę niewiele trzeba, żeby urozmaicić minimalistyczną łazienkę.
 

Łazienka w drewnie z ciemnymi akcentami

 

Łazienka w wersji ciemniejszej

 W drugiej odsłonie tej samej łazienki kolory się odwracają: na pierwszy plan wysuwa się antracyt, na tle którego szary beż i biel zaczynają się zdecydowanie wybijać, choć pozostają jedynie akcentem. Takie rozwiązanie to dobry pomysł do łazienek przestronnych, w których nie trzeba się obawiać tego, że optycznie zmniejszymy wnętrze. Dodatkowy plus? Nie ma nic bardziej stylowego, niż połączenie ciemnego marmuru z naturalnym drewnem.

 

Łazienka w ciemnej kolorystyce z jasnymi akcentami

 

Projekt: Strzelecka Design

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

 

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.