Łazienka bez toalety w stylu loftowym – funkcjonalnie i efektownie

Social:

Czasami kwestią wyboru, a czasami konieczności – rozdzielenie łazienki i toalety to sytuacja, z którą można spotkać się bardzo często. Zarówno w mieszkaniach w bloku, jak i w domach jednorodzinnych. Kiedy przydaje się takie rozwiązanie i jak zaaranżować taką łazienkę? Podpowiada studio strzelecka design.

 

Łazienka bez toalety w stylu loftowym

 

Łazienka bez toalety – praktycznie czy niewygodnie?

Z pewnością znajdziemy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego rozwiązania, jednak nie da się ukryć, że ma ono sporo zalet, ale też wady. Ci, którzy preferują w pełni wyposażoną łazienkę z toaletą i miejscem do kąpieli, wskazują na wygodę korzystania z takich wnętrz, bez konieczności przenoszenia się z pomieszczenia do pomieszczenia. Z drugiej jednak strony taki podział daje inny komfort – nawet jeśli ktoś zajmie toaletę, Ty dalej możesz się wygodnie wykąpać, nie czekając na zwolnienie łazienki przed pozostałych domowników. Często jednak nie ma możliwości wyboru, a wielkość wnętrz dostępnych w mieszkaniu wymusza zastosowanie takiego rozwiązania.

 

Łazienka bez toalety w stylu loftowym

 

Loftowy minimalizm i geometria

Do małej łazienki bez toalety loftowa arogancja pasuje doskonale. Swoista, pozorowana niechlujność brudnej szarości drzwi czy przywodzących na myśl rdzę kafelków ściennych jest tak naprawdę starannie przemyślana i dobrana do charakteru pomieszczenia. Oprócz surowości warto zwrócić tu uwagę także na konsekwencję w doborze form geometrycznych – w całej łazience królują kwadraty i prostokąty, a tylko w górnych partiach wnętrza znajdują się łagodniejsze kółka w postaci lampy oraz deszczownicy.

 

Łazienka bez toalety w stylu loftowym

 

Industrialna szarość i nowoczesny kontrast czerni i bieli

Do surowej szarości dodane zostały także kontrastujące same ze sobą meble w kolorach bieli i czerni. Choć początkowo taki dodatek może zaskakiwać, szybko okazuje się, że uzupełnia wnętrze w sposób bardzo udany, tworząc stylizację przepełnioną harmonią. W takim pomieszczeniu widać większą równowagę niż w typowo industrialnych przestrzeniach, przez co stają się bardziej przystępne także dla osób preferujących klasyczne aranżacje.

 

Łazienka bez toalety w stylu loftowym

 

Projekt: Strzelecka Design
 

Producenci

Polecane produkty

Podtynkowa bateria umywalkowa Talis E
Podtynkowa bateria umywalkowa Talis E
BATERIE UMYWALKOWE
Hansgrohe
Lustro Sote
Lustro Sote
LUSTRA I INNE
Elita
Umywalka stawiana na blat prostokątna Collaro 56x36
Umywalka nablatowa Collaro 56x36 cm
UMYWALKI NABLATOWE
Villeroy & Boch

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.