Magazyn Top Trendy 2020 - najlepsze produkty w świetnych cenach   Zobacz

Łazienka dla seniora – modna i dopasowana do potrzeb

Social:

Urządzanie łazienki dla seniora to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno specyficzne potrzeby starszej osoby, jak i jej preferencje estetyczne. Dość uniwersalną, ale nowoczesną aranżację proponuje studio strzelecka design.

 

Łazienka dla seniora

 

Prostota i funkcjonalność – na miarę potrzeb seniora

W tym projekcie wzięte pod uwagę zostały wszystkie wymagania starszych osób. Można zatem liczyć na standardowe wyposażenie w postaci umywalki ze sporym, dobrze doświetlonym lustrem, kabiny prysznicowej, toalety oraz pralki. Wszystko to umieszczone zostało w średniej wielkości pomieszczeniu, tak by możliwe było wygodne korzystanie z każdej z łazienkowych stref i zmieszczenie niezbędnej ceramiki sanitarnej i sprzętu piorącego.

 

Łazienka dla seniora

 

Łazienka dopasowana do potrzeb starszych osób

Warto pamiętać, że osoby starsze często borykają się z ograniczeniami ruchowymi. Dlatego też zastosowaliśmy w łazience detale, które jednak mają ogromne znaczenie dla codziennego komfortu seniora. Przede wszystkim dobrym wyborem jest kabina prysznicowa, w szczególności ta typu walk-in – nie tworzy sztucznej bariery w postaci wysokiego brodzika, która mogłaby okazać się  trudna do pokonania. Pod natryskiem warto także zamontować składane siedzisko – dla starszej osoby będzie nieocenioną pomocą do utrzymania higieny ciała. Przemyślanym wyborem jest także uchwyt przy toalecie ułatwiający wstawanie oraz umywalka pozbawiona szafki lub innej obudowy, dzięki czemu mogą z niej łatwo korzystać także osoby na wózku.

 

Łazienka dla seniora

 

Drewno i szarość – nowoczesność w łagodnym wydaniu

Jak zaaranżować łazienkę, by była modna, ale przyjemna w odbiorze dla seniora? Sprawdzonym wyborem okazały się łagodne, stonowane kolory, takie jak delikatne szarości połączone z naturalną barwą drewna. Takie zestawienie prezentuje się modnie, elegancko, ale też nowocześnie i klasycznie zarazem. Pamiętaliśmy także o jasnym, mocnym oświetleniu, które stworzy warunki odpowiednie do pielęgnacji ciała osobom o słabszym wzroku.

 

Łazienka dla seniora

 

Projekt: Strzelecka Design
 

Producenci

Polecane produkty

Toaleta myjąca Sela
Toaleta myjąca Sela
DESKI I MISKI MYJĄCE
Geberit
Dozownik mydła stojący VIGOUR white
Dozownik mydła stojący VIGOUR white
DOZOWNIKI MYDŁA, KUBKI I MYDELNICZKI
VIGOUR

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPĘ HBH (dalej nazywaną współadministratorami) w celu nawiązania kontaktu w sprawie obsługi zapytania ofertowego oraz przesyłania treści marketingowych (abyśmy mogli, w przypadku braku urządzenia, o które Państwo pytają wysłać informację o innym urządzeniu posiadającym takie same lub bardzo podobne parametry) na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.
Informujemy, że: (rozwiń)
 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu są Spółki należące do Grupy HBH
 2. Adres do kontaktu - HBH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul Wichrowa 28, 60-449 Poznań.
  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  telefon +48 61 849 8306,
  e-mail: ochrona.danych@grupa-hbh.pl
 3. Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail spod adresu, którego zgoda dotyczy, na adres z którego skontaktował się nasz pracownik
 4. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
 5. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres ochrona.danych@grupa-hbh.pl.
 6. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest wykonanie umowy i podjęcie działań przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.