Łazienka na piętrze – jak wykorzystać skosy?

Social:

W jednorodzinnych domach z użytkowym poddaszem powszechnym problemem jest aranżacja wnętrz ze skosami. W przypadku łazienek można sobie jednak z nim łatwo poradzić, stosując się do kilku podstawowych zasad. Doskonałą inspiracją okaże się projekt łazienki ze skosami od studia strzelecka design.

 

Łazienka na piętrze

 

Łazienka ze skosami – idealna do wstawienia wanny

Z łazienki na poddaszu będą przede wszystkim zadowoleni miłośnicy długich, relaksujących kąpieli w niecce po brzegi wypełnionej gorącą wodą. Wstawienie wanny pod skosem nie powoduje bowiem dyskomfortu użytkowego – jest tam tak samo funkcjonalna, jak przy pionowej ścianie. Jednocześnie jednak wykorzystanie dającej ograniczone możliwości aranżacyjne przestrzeni w łazience, pozwala na swobodniejsze zagospodarowanie pozostałego miejsca. Dzięki temu we wnętrzu zmieściły się dwie umywalki i duże lustro nad nimi, a strefa toaletowa jest obszerna i doskonale komfortowa.

 

Łazienka na piętrze

 

Pralnia w łazience na poddaszu? To możliwe!

Zajęcie skosów przez wannę tworzy także możliwość stworzenia przy wyższej ścianie kompaktowej pralni – najlepszym wyjściem w tym przypadku jest ustawienie pralki i suszarki jednej na drugą, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca we wnętrzu. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkową przestrzeń na szafki, w których pomieszczą się detergenty, miski, a nawet kosz na brudną bieliznę. Koncepcja dużych szafek na akcesoria łazienkowe wykorzystana została raz jeszcze – we wnęce nad zabudowaną spłuczką toalety.

 

Łazienka na piętrze

 

Modna aranżacja w naturalnym stylu

Połączenie drewnianych szafek z wielkoformatowymi, szarymi płytkami ceramicznymi – gładkimi na posadzce i zdobionymi wzorem imitującym naturalny kamień na ścianach – tworzy aranżację o bardzo modnym, zgodnym z panującymi trendami wydźwięku. Czyni łazienkę bardzo przytulną i nawiązującą do przyrody, ale też nie traci nowoczesnego temperamentu i odwagi w dobieraniu dodatków, co widać chociażby w zróżnicowanym podejściu do stylistyki lamp sufitowych.

 

Łazienka na piętrze

 

Projekt: Strzelecka Design
 

Producenci

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.