Magazyn Top Trendy 2020 - najlepsze produkty w świetnych cenach   Zobacz

Łazienka na poddaszu – optymalne wykorzystanie przestrzeni

Social:

W domach z poddaszem użytkowym ważne jest odpowiednie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni tak, by zadbać o komfort domowników. W projekcie łazienki Architekt Beaty Szczudrawy potencjał pomieszczenia ze skosem został w pełni wykorzystany – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i efektownego designu. 

 

Łazienka na poddaszu

 

Umywalkowa strefa komfortu

W pomieszczeniach ze skosami należy w maksymalny sposób wykorzystać miejsce dostępne przy wewnętrznych ścianach – dlatego też w tym projekcie umywalka została niemalże wciśnięta w kąt, ale nie spowodowało to konieczności zrezygnowania z komfortu użytkowego podczas pielęgnacji twarzy i rąk. Przy dużej umywalce i jeszcze większym lustrze wykonywanie wszelkich zabiegów jest bardzo wygodne, a do robienia make-upu wykorzystano przestrzeń bezpośrednio pod dachem. Można się więc usadowić na stołku i przejrzeć w przedłużeniu lustra, a na dodatkowym blacie poukładać potrzebne kosmetyki i akcesoria.


 

łazienka na poddaszu

 

Biel i drewno – nowoczesny minimalizm w natarciu

Dzięki dużym oknom połaciowym do wnętrza wpada sporo światła, zadbaliśmy jednak również o rozjaśnienie otoczenia odpowiednim połączeniem kolorów. Ponadczasowa biel królująca na ścianach uzupełniana jest nieco ciemniejszą, szarą posadzką, a całość wzbogaca naturalny akcent w postaci drewnianych mebli łazienkowych. Prostota w tym przypadku daje wyjątkowo elegancki efekt, a także pozwala na łatwiejsze zachowanie ładu w pomieszczeniu.

 

łazienka na poddaszu

 

Salon kąpielowy na poddaszu

Choć mogłoby się zdawać, że pomieszczenie na poddaszu mocno ogranicza możliwości aranżacyjne łazienki, okazuje się, że na niewielkiej przestrzeni można stworzyć bardzo komfortowy salon kąpielowy. Pod skosem, przy ściance kolankowej, umieściliśmy narożną wannę, która nie koliduje z dachem – można w niej więc zażywać gorących, relaksujących kąpieli. Dla tych, którym zawsze się spieszy, w projekcie znalazła się także kabina prysznicowa – jej spore wymiary również są wyznacznikiem codziennej wygody i przyjemności z kąpieli.

 

Projekt: Architekt Beata Szczudrawa

Producenci

Polecane produkty

Dozownik mydła stojący VIGOUR white
Dozownik mydła stojący VIGOUR white
DOZOWNIKI MYDŁA, KUBKI I MYDELNICZKI
VIGOUR
Kubek wiszący VIGOUR white
Kubek wiszący VIGOUR white
DOZOWNIKI MYDŁA, KUBKI I MYDELNICZKI
VIGOUR
Mydelniczka stojąca VIGOUR white
Mydelniczka stojąca VIGOUR white
DOZOWNIKI MYDŁA, KUBKI I MYDELNICZKI
VIGOUR

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPĘ HBH (dalej nazywaną współadministratorami) w celu nawiązania kontaktu w sprawie obsługi zapytania ofertowego oraz przesyłania treści marketingowych (abyśmy mogli, w przypadku braku urządzenia, o które Państwo pytają wysłać informację o innym urządzeniu posiadającym takie same lub bardzo podobne parametry) na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.
Informujemy, że: (rozwiń)
 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu są Spółki należące do Grupy HBH
 2. Adres do kontaktu - HBH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul Wichrowa 28, 60-449 Poznań.
  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  telefon +48 61 849 8306,
  e-mail: ochrona.danych@grupa-hbh.pl
 3. Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail spod adresu, którego zgoda dotyczy, na adres z którego skontaktował się nasz pracownik
 4. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
 5. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres ochrona.danych@grupa-hbh.pl.
 6. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest wykonanie umowy i podjęcie działań przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.