Łazienka z udogodnieniami dla seniorów

Social:

Mieszkasz ze starszymi rodzicami lub dziadkami? Podczas aranżowania łazienki pomyśl o ich potrzebach – z wiekiem wiele osób boryka się z ograniczeniami ruchowymi, które utrudniają komfortowe użytkowanie łazienki. Dlatego biuro Strzelecka Design przygotowało projekt, który pomoże Ci zadbać o najbliższych!

 

elegancka łazienka

 

Zadbaj o starszych domowników


Korzystanie z toalety dla wielu z nas jest czynnością tak prostą, że mało kto poświęca uwagę samemu procesowi siadania i wstawania. Dla osób starszych miska WC często jest jednak umieszczona za nisko, by móc używać jej bez wysiłku. Oprócz zawieszenia toalety wyżej możesz pomóc seniorom inaczej – w tym przypadku pomiędzy bidetem a miską zamontowany został uchwyt, który okaże się idealnym wsparciem dla każdego ze starszych domowników.

 

łazienka dla seniorów i niepełnosprawnych

 

Lubisz długie kąpiele w wannie? Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że to, co dla Ciebie jest przyjemnością, dla innych może okazać się problemem wielkiej wagi. Seniorzy nie zawsze poradzą sobie z wejściem czy wyjściem z wanny, a zachowanie równowagi i uniknięcie poślizgnięć będzie dla nich trudniejsze niż dla osób w sile wieku. Dlatego też w takiej łazience powinna znaleźć się również kabina prysznicowa – najlepiej taka jak tutaj, bez brodzika i wyposażona w wygodne siedzisko.

 

łazienka z prysznicem i wanną

 

Praktyczna łazienka dla całej rodziny


Projektując łazienkę, musisz też wziąć pod uwagę potrzeby pozostałych domowników. Dlatego też w tym przypadku znalazło się miejsce na wannę, duże szafki oraz pralkę, bez której niemożliwe byłoby zadbanie o higienę ubrań i tekstyliów.

 

łazienka z pralką

 

Pralka nie zaburza jednak wystroju otoczenia – została zgrabnie wkomponowana w ciąg umywalkowy. Blat, na którym znajduje się umywalka, został pociągnięty dalej, tak by stworzyć również zabudowę pralki – elegancko i praktycznie!

 

nowoczesna łazienka

 

Ponadczasowa elegancja łazienkowa


Kolorystyka łazienki także została pomyślana w taki sposób, by każdy czuł się przyjemnie podczas czynności higienicznej. W takich pomieszczeniach nie ma miejsca na ekstrawagancję – świetnie natomiast sprawdza się ponadczasowa klasyka.

 

jasna łazienka

 

Biała ceramika stylizowana na marmur uzupełniona ciemniejszymi kafelkami prezentuje się niepretensjonalnie i łagodnie. Przytulności wnętrzu dodają także drewniane dodatki – taki design z pewnością będzie odpowiadał osobom w każdym wieku.

 

Umów się na spotkanie w salonie!

Projekt: Strzelecka Design
 

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.