Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

Social:

W domach i mieszkaniach popularnym rozwiązaniem jest przeznaczanie małych pomieszczeń na stworzenie toalet. Zyskuje na tym cała rodzina – nie trzeba czekać, aż domownicy skończą się kąpać, by móc skorzystać z WC. Jak zaprojektować taką przestrzeń, by efektownie się prezentowała? Podpowiada Wrocławska Fabryka Wnętrz.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Niezbędny minimalizm wyposażenia

Co powinno znaleźć się w nowoczesnej toalecie? Tak naprawdę im mniej, tym lepiej. Przestrzeń w takim pomieszczeniu i tak jest niewielka, dlatego nie ma sensu zagracać jej niepotrzebnymi sprzętami. Tutaj wykorzystaliśmy podwieszaną toaletę ze stelażem i spłuczką ukrytymi pod tynkiem – dzięki temu miska WC zdaje się być bardzo lekka i nie zajmuje miejsca na posadzce. W ten sposób otworzyliśmy nieco przestrzeń, sprawiając, że wnętrze wygląda na większe. To samo zrobiliśmy z umywalką – nie zastosowaliśmy tu szafki ani postumentu, co dodało ceramice delikatności.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Powiększona optycznie przestrzeń

Choć pomieszczenie jest małe, zastosowaliśmy w nim kilka trików, dzięki którym zdaje się być większe. Dużą rolę odgrywa zawieszone nad umywalką lustro o sporych gabarytach – odbija wnętrze, a przez to poszerza perspektywę. Optykę odbiorcy zmieniają także wielkoformatowe płytki na ścianach, które wpływają na to nie tylko przez wzgląd na swoje wymiary, ale również za sprawą swojej jasnej barwy. Na uwagę zasługują również wzory na posadzce, które z kolei wydłużają wnętrze, a ponadto korespondują z dekorami umieszczonymi nad toaletą.

 

Mała toaleta w nowoczesnym stylu 

 

Drewno i szkło – drzwi do nowoczesnej toalety

W pomieszczeniu dominują odcienie czerni i bieli połączone w bardzo smaczny, harmonijny sposób. Jako uzupełnienie, a zarazem urozmaicenie tego klasycznego melanżu, wykorzystaliśmy drewniane drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim całość zyskała bardziej nowoczesny charakter, a przestrzeń stała się bliska najnowszym trendom, w których naturalne materiały chętnie łączy się z odważnymi, często kontrastowymi stylizacjami.

 

Projekt: Wrocławska Fabryka Wnętrz
 

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.