Marmur jak dzieło sztuki

Social:

Jeśli mówimy o wnętrzarskich trendach, którym trzeba poświęcić najwięcej uwagi w 2022 roku, bez wątpienia musimy wskazać na jedną tendencję: marmur. Zarówno ten prawdziwy, jak i „udawany” mogą zamienić wnętrze Twojej łazienki w stylową przestrzeń rodem z katalogu. Wydaje Ci się, że płaszczyzny marmuru czy lastryko pasują tylko do eleganckich pomieszczeń i wymagają sporo zachodu w aranżacji? Sprawdź pomysł studia projektowego FORMAT HOME&DESIGN, a zrozumiesz, że to tylko pozory!
Łazienka w marmurze

 

Marmur w ramach 

Nie od dziś marmur kojarzy się z cennymi dziełami sztuki – w końcu dawniej pojawiał się przede wszystkim w budynkach, które dziś stanowią perły światowej architektury. W 2022 roku interpretujemy ten materiał w kontekście zdecydowanie bardziej współczesnych artystycznie klimatów. Zobacz tylko, jak to działa, na przykładzie aranżacji wymyślonej przez projektantów studia FORMAT HOME&DESIGN – płaszczyzny „marmurowego” gresu o wyrazistym wzorze zamieniają ścianę przy wannie w obiekt rodem z galerii sztuki. Połączenie czerni i bieli, zaakcentowane kroplą złota, stanowi efektowną kompozycję, którą ujmuje w ramy (dosłownie!) kształt lustra i nawannowego parawanu. 

Nie tylko estetyka

Ale czym byłoby nawet najciekawsze wizualnie rozwiązanie, gdyby nie pojawiło się w aranżacji przemyślanej od A do Z? Co najwyżej intrygującą nowinką. O takim efekcie absolutnie nie ma mowy w przypadku zaproponowanej przez studio FORMAT HOME&DESIGN aranżacji – tu wszystko ma swoje miejsce, a każdy centymetr kwadratowy jest odpowiednio wykorzystany. Dwa stanowiska umywalkowe pomogą oszczędzić domownikom czas w trakcie porannych rytuałów, a sprytnie ulokowane szafki – utrzymać kontrolę nad porządkiem. To ważne, bo designerskie wnętrze z motywem marmuru w roli głównej nie przepada za chaosem. Zwróć też uwagę na rozwiązanie 2w1: wanną z możliwością wzięcia prysznica z prawdziwego zdarzenia!

 

Łazienka w marmurze projektu Format Home&Design


 

Projekt: FORMAT HOME&DESIGN

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Producenci

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.