Nowoczesny styl na małym metrażu

Social:

Małe łazienki już nie są dużym problemem – ich aranżowanie w taki sposób, by stały się piękne i w pełni funkcjonalne, okiełznali projektanci, który chętnie dzielą się swoją wiedzą. Jeden z pomysłów na taką przestrzeń proponuje biuro projektowe Pikada – zobacz, czy sprawdzi się w Twojej łazience.


Wszystko, czego potrzebujesz w łazience


Pierwszym krokiem do osiągnięcia idealnej aranżacji małej łazienki jest staranne zaplanowanie jej ułożenia. W tym przypadku dostępna przestrzeń została wykorzystana w stu procentach. Nablatowa umywalka sąsiaduje z dość sporą, jak na możliwości pomieszczenia, strefą prysznicową – została ona umiejscowiona we wnęce i oddzielona od reszty otoczenia szklanymi drzwiami.

 

nowoczesna łazienka

 

Naprzeciwko umywalki natomiast znalazło się miejsce na wysoką, drewnianą szafkę, obok której zawieszono grzejnik. Tam też zaplanowano strefę toaletową – wybrano do niej podwieszaną miskę WC, zajmującą niewiele przestrzeni łazienkowej.


Triki optycznie powiększające przestrzeń


Prezentowane pomieszczenie jest wyjątkowo małe, a jednak sprawia wrażenie wygodnego i zapewniającego sporo przestrzeni do swobodnej pielęgnacji ciała. Jest to zasługą nie tylko starannego rozplanowania wyposażenia, ale też kilku sprytnych trików.

 

elegancka łazienka

 

Pierwszym z nich jest zastosowanie dużego lustra – odbijając obraz łazienki, sprawia, że zdaje się ona większa. Innym ciekawym rozwiązaniem są duże, szklane i całkowicie przejrzyste drzwi kabiny prysznicowej – dzięki nim wnętrze jest bardziej otwarte mimo ograniczeń. Warto też się dokładnie przyjrzeć się szafce podumywalkowej – ma ona ażurową konstrukcję, a zatem nie powoduje efektu zabudowanej wnęki, a mimo to spełnia swoją praktyczną funkcję.


Design zachwycający prostotą


W takiej łazience – małej i starannie wypełnionej niezbędnym wyposażeniem – bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego wystroju. Musi on być stonowany, aby dodatkowo nie przytłoczyć niewielkiej przestrzeni. W tym przypadku postawiono na zestaw barw typowych dla nowoczesnych stylizacji.

 

przytulna łazienka

 

Czerń, szarość i biel to trio idealne, które zawsze do siebie pasuje i daje spore możliwości wykończeniowe, szczególnie jeśli zdecydujesz się na zabawę odcieniami. Do całości dołączono nieliczne, drewniane powierzchnie, które decydują o bardziej naturalnym charakterze łazienki.

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Projekt: Pikada
 

Producenci

Polecane produkty

Gres Cielo e Terra
Gres Cielo e Terra
MONOKOLOR
Tubądzin
Umywalka nablatowa Babette 62x41 cm
Umywalka nablatowa Babette 62x41 cm
UMYWALKI NABLATOWE
Elita
Szafka podumywalkowa Look
Szafka podumywalkowa Look z konsolą
SZAFKI PODUMYWALKOWE
Elita
Toaleta myjąca Sela
Toaleta myjąca Sela Classic
DESKI I MISKI MYJĄCE
Geberit

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.