Oliwkowa łazienka z nutą retro

Social:

Styl retro nie znudzi się chyba nigdy – ani nam, ani projektantom wnętrz. Najlepszym tego przykładem jest efektowna aranżacja łazienki, zaprojektowana przez studio FORMAT HOME&DESIGN, łącząca nowoczesność z klimatem art deco i estetyką lat 60. Co sprawia, że ta przestrzeń jest tak unikalna? Pozwól nam przeanalizować jej najważniejsze szczegóły.

 

Łazienka w stylu retro

 

Formy inspirowane historią sztuki

Owalne i okrągłe lustra, geometryczne umywalki, prostokątne płaszczyzny wyznaczone przez ramki prysznicowej kabiny typu walk-in… Takie formy stanowią idealny pomost między nowoczesnym designem a estetyką z przeszłości. Sięgają nie tylko do lat 60. XX wieku, ale do znacznie wcześniejszej dekady – lat 30., z jej modą na art deco. Efekt takiego wizualnego mariażu jest nie tylko intrygujący, ale też bardzo spójny, zwłaszcza podrasowany odpowiednią kolorystyką i eleganckimi fakturami.

 

Strefa umywalkowa w stylu retro

 

Paleta wysmakowanych kolorów

A skoro o barwach mowa, nie sposób nie poświęcić im więcej uwagi. W propozycji aranżacji wymyślonej przez studio FORMAT HOME&DESIGN w odpowiedzi na najnowsze trendy, właśnie paleta kolorów odgrywa istotną rolę. Tworzy stylowy i przytulny klimat, zamieniając wnętrze łazienki w jedno z najbardziej eleganckich pomieszczeń w całym domu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zjawiskowe połączenie oliwkowej zieleni z czernią, jasnym drewnem i marmurową, złamaną bielą. Całość uzupełnić może już tylko ciepłe, złote światło, sączące się z okrągłych lamp.

Faktury, na które trzeba zwrócić uwagę

Zaprojektowana przez FORMAT HOME&DESIGN łazienka jest przytulna i funkcjonalna – tego jej nie można odmówić. Ale o jej charakterze decydują szczegóły, takie jak przemyślane faktury, które tworzą ciekawą estetycznie grę. Pionowe żłobienia w szkle i idealnie gładkie powierzchnie luster, marmurowe żyłki i słoje drewna, gładka ceramika i chropawy w dotyku granit – właśnie takie kontrasty budzą nasz zachwyt!
 

 

Strefa prysznicowa w stylu retro

 

Projekt: FORMAT HOME&DESIGN

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.