Onyks i czerń. Poznaj nowy trend w urządzaniu łazienek

Social:

Stylowo już było. Teraz może być szykownie jak nigdy dotąd. Wymaga to jednak nieco odwagi, zwłaszcza w kontekście przekonywania się do ciemnych kolorów w łazience. Warto, bo efekt końcowy robi niezwykłe wrażenie. Zobacz to na przykładzie wizualizacji, która może zainspirować Cię do tworzenia własnych pomysłów na tę przestrzeń.

Jeśli chodzi o łazienkowe trendy wnętrzarskie, ostatnie sezony zdecydowanie należą do ciemnych kolorów. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że szybko nie stracą na znaczeniu – projektanci ochoczo po nie sięgają, bo jak nic innego podbijają indywidualny, oryginalny charakter aranżacji, a do tego są uniwersalne i pozwalają uzyskać tysiące rezultatów. Jeden z pomysłów na ciemną paletę barw we wnętrzu szczególnie nas ujął: to połączenie z eleganckim onyksem w odcieniach delikatnego różu. Niezwykły, kojarzący się z prestiżem i elegancją, a do tego zaskakująco prosty w osiągnięciu kontrast to coś w sam raz dla zwolenników estetyki glamour.

 

Onyks i złoto. Poznaj nowy trend w urządzaniu łazienek

 

Faktury w roli głównej

W tej aranżacji na pierwsze miejsce wychodzą kolory – szlachetny odcień onyksu i przecieranego, wielowymiarowego pudrowego odcienia różu. Trójwymiarowy efekt “wow” podbijają faktury – ciemna ściana zbudowana jest z sześciokątnej mozaiki, a wielkoformatowy gres na ścianach i podłodze imituje naturalny marmur. Obok takiego zestawienia onyx light, dodatkowo podkręconego geometryczną formą grzejnika czy lampami jak dzieło sztuki współczesnej, trudno przejść obojętnie.

 

Onyks i złoto. Poznaj nowy trend w urządzaniu łazienek

 

Odwaga rozwiązań formalnych

Jeśli chcesz, by aranżacja łazienki z przewagą ciemnych i różowo-złotych tonacji prezentowała się harmonijnie, zostaw na drugim planie to, co nie ma większego znaczenia. Grzejnik w kolorze “wtopionym” w ścianę, przezroczysta, ultraminimalistyczna ściana kabiny czy nierzucająca się w oczy, delikatna ceramika sanitarna w bieli to świetny przykład takiego konsekwentnego podejścia do rozwiązań formalnych. Dzięki temu typowo praktyczne elementy wnętrza nie konkurują o uwagę z malarską kompozycją, tworzoną przez ciemne i jasne ściany.
 

Onyks i złoto. Poznaj nowy trend w urządzaniu łazienek

 

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Producenci

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements.

Informacje zawarte na stronie www.elements-show.pl przedstawiają wybrany asortyment i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny, zdjęcia i opisy produktów mogą odbiegać od rzeczywistej oferty w salonach Elements.