Projektów małych łazienek jest sporo – posiadacze takowych mogą więc przebierać w pomysłach na ich wykończenie. Co jednak, jeśli łazienka ma nie tylko niewielki metraż, ale do tego jest podłużna? Zobacz, jaką propozycję ma biuro projektowe Michał Szuba Design Lab!
Rozmieszczenie wyposażenia łazienkowego
Jednym z pomysłów na urządzenie podłużnej łazienki może być umieszczenie wszystkich elementów wyposażenia na jednej, dłuższej ścianie, jednak w przypadku prezentowanego pomieszczenia okazało się to niemożliwe – na jednej ze ścian znalazł się bowiem ciąg okien, druga zaś zajęta została przez drzwi wejściowe.

Dlatego też najrozsądniejszą opcją okazało się podzielenie wnętrza na strefy – kąpielową oraz umywalkowo-toaletową, co pozwoliło na stworzenie przestrzeni sanitarnej o wysokich walorach użytkowych.
Miejsce na wygodną kąpiel
Strefa kąpielowa pełni jednocześnie funkcję miejsca do przechowywania. Ściana została bowiem podzielona mniej więcej na pół, z czego jedną część zajmuje spora kabina prysznicowa z deszczownicą, drugą zaś okazała szafa o bardzo delikatnym designie.

W tym fragmencie łazienki znalazło się także miejsce na grzejnik, co zdaje się słusznym wyborem – zapewnia ciepło podczas wychodzenia spod prysznica, a także większy komfort podczas nakładania balsamów i kremów.
Skromnie, lecz komfortowo
W przypadku równoległej części łazienki zastosowano podobną koncepcję – podzielona na pół ściana z jednej strony mieści umywalkę nablatową z dużym lustrem, z drugiej zaś wiszącą miskę WC, nad którą nabudowano kolejną szafkę. Pełna funkcjonalność podłużnej łazienki została zatem zapewniona.

Niemniej ważny jest jednak również wykorzystany tu design. Jasne kolory ścian i ciepłe barwy posadzki imitującej drewno tworzą prawdziwie ciepłą, domową atmosferę. Co więcej, takie zestawienia kolorystyczne oraz prostota, z jaką urządzone zostało otoczenie, pozwoliły osiągnąć oczekiwany efekt – łazienka wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.
Umów się na spotkanie w salonie!
Projekt: Michał Szuba Design Lab