Połącz skandynawskie hygge z nowoczesnym minimalizmem

Social:

Jak przenieść klimat rodem ze skandynawskich hoteli do wnętrza własnej łazienki? Wystarczy zainspirować się propozycją biura projektowego Strzelecka Design, zadbać o harmonię i… za punkt wyjścia potraktować wannę. Nawet tę narożną, niedużą.

Łazienka w duchu hygge

Czy łazienka może zachęcać do częstszego przebywania w domu? Jak najbardziej, o ile jest zaaranżowana tak, jak w propozycji studia projektowego Strzelecka Design. Tu przytulność absolutnie nie oznacza ciasnoty, a duch skandynawskiego hygge idzie w parze z nowoczesnym minimalizmem. Dzięki temu może być i wygodnie, i przyjemnie, i bardzo funkcjonalnie. Na taki charakter wnętrza wpływa kilka elementów: jasne płytki, gres przypominający naturalne drewno oraz duże lustro, które odbija światło i powiększa przestrzeń. Zwróć też uwagę na dodatki z rattanu czy bambusowego drewna. 

Minimalistyczna łazienka z wanną

 

Wanna w centrum zainteresowania

Zgadzamy się, że prysznic jest funkcjonalny, ale w łazience inspirowanej skandynawskimi centrami spa nie może zabraknąć wanny. Nie musi być duża – wystarczy nowoczesna wanna narożna, która zaoszczędzi miejsce, a zapewni taką samą wygodę jak model wolnostojący. Dla ogólnej harmonii miękkie, organiczne linie charakteryzujące formę wanny powtórzono też w innych elementach: muszli sedesowej czy nablatowej umywalce. O nudzie jednak trudno mówić: owale skontrastowane zostały konkretnymi geometrycznymi liniami, wyznaczającymi kształt szafki pod umywalkę. 

Łazienka w stylu skandynawskim

Harmonia i porządek – przestrzeń idealnie zorganizowana

W tej łazience na efekt idealnej harmonii wpływa doskonała organizacja przestrzeni. Kafelki zastosowane na ścianach wyznaczają poszczególne strefy, zwłaszcza te przy wannie i umywalce, a praktyczna szafka czy stylowe wieszaki pozwalają utrzymać perfekcyjny porządek. Jak pewnie wiesz, w dobrze zaaranżowanej przestrzeni nie ma miejsca na przypadek. Wiedzą o tym doskonale umiłowani w harmonii Skandynawowie, którzy wytyczają całemu światu wnętrzarskie trendy. 

 

Wanna w minimalistycznej łazience

 

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Projekt: Strzelecka Design

Producenci

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.