Proste rozwiązania do romantycznej łazienki

Social:

Domowa łazienka może stać się przestrzenią nie tylko stricte sanitarną, w której wykonywane są czynności pielęgnacyjne i higieniczne. To również miejsce, w którym można odpocząć, zrelaksować się po ciężkim dniu i odnaleźć odrobinę spokoju – także od domowego zgiełku. W tej roli idealnie sprawdzi się łazienka w stylu romantycznym – np. taka jak projekcie od BlueCat Studio.


Drewno i biel – prosto i naturalnie


Jeśli łazienka ma być przestrzenią, w której można się wyciszyć, najlepiej dobrać do niej jasne, stonowane kolory. Od razu przychodzi na myśl biel, której jest tu wiele, ale która dzięki zestawieniu z innymi barwami nabiera nowego wymiaru.

 

romantyczna łazienka

 

Drugim dominującym odcieniem jest kolor drewna, pokrywający całą posadzkę. Ciepły i naturalny nadaje całemu otoczeniu przytulny charakter. Jedynym ciemniejszym akcentem jest granatowa szafka o dużych gabarytach, która zaskakująco udanie koreluje z całą kompozycją kolorystyczną wnętrza.


Feeria wzorów i detali


Tym, co tworzy klimat otoczenia, są jednak przede wszystkim detale. Zacznijmy od drobnej kratki na ścianach. Dzięki łagodnej tonacji jest zupełnie nienachalna, ale jednak w ogromnym stopniu wpływa na całą stylizację. Do tego warto dodać design paneli w dolnej części ścian – klasyczne i zdobione idealnie wpisują się romantyczny charakter łazienki.

 

prysznic i wanna


Uwagę przyciągają również bardzo minimalistyczne szkice, będące delikatnymi zarysami kobiecych sylwetek – tak subtelnych, jak cały wystrój łazienki. Kropką nad i są rośliny – zielone i różowe akcenty dodatkowo podkreślają oczekiwany odbiór całej przestrzeni.


Komfort na pierwszym miejscu


W romantycznej łazience nie zapomniano o potrzebach każdego z domowników. Uwzględnienie zarówno strefy prysznicowej, jak i wanny to ukłon w stronę miłośników długich i szybkich kąpieli.

Prysznic bez brodzika i z przejrzystymi, szklanymi drzwiami, choć zajmuje wiele miejsca, pozostawia optycznie sporo wolnej przestrzeni. Z kolei wanna i dobrana do niej armatura w stylu retro to kolejne puszczenie oczka w kierunku klasycznych rozwiązań łazienkowych.

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

 

bluecat studio

 

Projekt: BlueCat Studio
 

Producenci

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.