Rola detali w jasnej łazience

Social:

Łazienki utrzymane w jasnych kolorach są niezwykle wdzięczne – można się w nich łatwo bawić designem, zmieniając tylko szczegóły, a osiągając bardzo ciekawe efekty dekoracyjne. Jak subtelnie i efektownie zmieniać wystrój otoczenia pokazuje studio Strzelecka Design, proponując dwie odsłony tego samego projektu.

 

łazienka w szarościach

 

Kompletna przestrzeń łazienkowa


W każdej łazience pierwsze skrzypce gra funkcjonalność. Dopiero gdy zyska się pewność, że wszystkie niezbędne elementy wyposażenia pomieszczenia są na swoim miejscu, można zająć się detalami. W przypadku tego projektu wnętrze zagospodarowane zostało wyjątkowo pomysłowo.

 

nowoczesna łazienka

 

Znalazło się tu miejsce zarówno dla kabiny prysznicowej, jak i dla wanny. Do codziennej toalety posłuży Ci nie tylko miska WC, ale również bidet. Co ciekawe, ze względu na brak miejsca bidet znajduje się naprzeciwko toalety, a nie obok niej, co jest popularniejszym rozwiązaniem. Mimo to zachowany został podział na strefy, a pomysłowość projektu pozwala cieszyć się pełnym komfortem korzystania z otoczenia.

 

efektowny design łazienki

 

Kojąca kolorystyka nowoczesnej elegancji


Choć w nowoczesnych projektach łazienkowych królują mocne, ciemne kolory, z powodzeniem można pozwolić sobie na dobór jaśniejszych barw, bez ryzyka straty wystroju zgodnego z współczesnymi trendami. W tym przypadku postawiono na szarość i biel, które zawsze pięknie ze sobą korelują, bez względu na wybrane odcienie.

 

elegancja w łazience

 

Ciemniejsza szarość wylądowała na posadzce, jaśniejsza zaś na ścianach. Uwadze nie umykają łagodne wzory płytek ceramicznych urozmaicające łazienkową prostotę. Biel ceramiki i szafek jest wręcz spodziewana w podobnych aranżacjach, więc łagodnie wtapia się w całość.

 

jasna i elegancka łazienka

 

Subtelności o ogromnym znaczeniu


O tym, jaki ostateczny charakter zyskuje łazienka, decydują szczegóły. W tym przypadku można porównać dwie aranżacje zmienione w nieznaczny sposób. Ustawiony nad wanną plakat może dodać otoczeniu nieco współczesnej zadziorności, z kolei piętrowy kwietnik nawiąże do natury i zadba o przytulność pomieszczenia.

 

jasna łazienka

 

Czarny przycisk WC czy w kolorze chromu? Szafka nad bidetem, a może dekoracyjne, lustrzane listwy? I co z oświetleniem – srebrzyste żyrandole nawiązują do metalicznych detali tak licznie występujących we wszystkich łazienkach, ale czarna lampa lepiej wyeksponuje ciemne akcenty budujące bardziej intrygujące przestrzenie. Jak widać, wystarczy zmienić naprawdę niewiele, by odbiór łazienki zmienił się o 180°.

 

nowoczesna łazienka

 

Umów się na spotkanie w salonie!

Projekt: Strzelecka Design

 

Producenci

Polecane produkty

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.