Rustykalna łazienka w kwiatach

Social:

Industrialne i nowoczesne trendy zawładnęły aranżacjami łazienek – jednak nie wszyscy lubią minimalistyczny, często surowy styl i wolą otaczać się bardziej przytulnymi stylizacjami. To właśnie dla nich studio strzelecka design przygotowało wnętrze o charakterze retro, które prezentuje się klasycznie, ale przy tym też bardzo modnie!

 

Rustykalna łazienka w kwiatach

 

Kwiaty i azulejos – wyjątkowa gra ornamentów

W opozycji do królujących w łazienkach drewnianych wykończeń, surowych barw szarości oraz kontrastujących połączeń czerni i bieli postawiliśmy bardziej klasyczne ornamenty i to właśnie na nich oparliśmy aranżację łazienki w rustykalnym stylu. Kwieciste tapety na ścianach utrzymane są w jasnych kolorach beżu, a zatem udanie korespondują z płytkami częściowo pokrywającymi okolice umywalki, toalety i prysznica. Jednak niezwykle efektownie prezentuje się połączenie kwiatów i kafelków posadzkowych, które mają przypominać popularne na gorącym, portugalskim wybrzeżu azulejos – feeria wzorów i kolorów zwraca uwagę, ale przy tym jest na tyle subtelna, że nie dominuje w aranżacji pomieszczenia.

 

Rustykalna łazienka w kwiatach

 

Wyposażenie retro dla podkreślenia efektu

Klasyczna stylizacja łazienki nie mogłaby się obejść bez odpowiedniego wyposażenia. Na pierwszy plan wysuwa się umywalka na postumencie, której krawędzie zostały wykończone w sposób charakterystyczny dla aranżacji retro. Podobnie prezentują się białe meble – szafki z wyraziście zarysowanymi frontami i dekoracyjnym kształcie. Nieprzypadkowy jest tu także grzejnik – choć nowoczesny, swoim poziomym ułożeniem nawiązuje do kaloryferów sprzed lat.

 

Rustykalna łazienka w kwiatach

 

Odrobina minimalizmu – niezwykły pomysł na prysznic

W rustykalnej łazience postawiliśmy na minimalistyczny prysznic pozbawiony brodzika, ale też ścianek. Blisko natrysku znalazło się siedzisko, a nad całą przestrzenią rozciąga się zaokrąglony drążek, na którym można zawiesić zasłonkę prysznicową. Tym sposobem można zadbać o wyższy komfort kąpieli, ale i uzupełnić aranżację kolejną dekoracją wpisującą się w stylistykę retro.

 

Rustykalna łazienka w kwiatach

 

Projekt: Strzelecka Design

Producenci

Polecane produkty

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.