Wnętrza jak z tropików, czyli dwie odsłony łazienki od Angeliki Kubiak z Elements Poznań

Social:

Styl tropikalny we wnętrzach, zwłaszcza łazienek, ma się świetnie i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej. Szukasz pomysłu na taką aranżację we własnym mieszkaniu? Zobacz dwie nieoczywiste propozycje projektantki Angeliki Kubiak z Elements Poznań. 
 
Łazienka w stylu tropikalnym

 

Tropiki pod dachem – trend na motywy rodem w dżungli trwa w najlepsze

Utalentowana projektantka Angelika Kubiak sugeruje w stworzonej przez siebie propozycji, że styl tropikalny w wnętrzu łazienki… niejedno ma imię. Może bazować zarówno dla bardziej bezpośrednich odniesieniach, na przykład poprzez wykorzystanie inspirowanych dżunglą wzorów i kształtów, jak i subtelniej interpretować temat przewodni. W obu jednak odsłonach łazienki zaprojektowanej przez Angelikę Kubiak mamy do czynienia z tym samym rezultatem: aranżacją niezwykle lekką i naturalną, pełną subtelności i nowoczesnej świeżości. Sprawdź, jak wyczarować taki sam efekt!

Wersja 1: Aranżacja łazienki z motywem tropikalnych liści

W pierwszej, zaproponowanej przez Angelikę Kubiak aranżacji, pojawiają się motywy wyjęte wprost z tropikalnego zielnika. Botaniczne nadruki na płytkach Tubądzin Domino Alabaster Shine mają akwarelowy, bardzo delikatny charakter i świetnie korespondują z płytką Eco Wood Honey EVO, dającą efekt prawdziwego drewna. 

 

Inspiracja łazienkowa w stylu tropikalnym

 

Biała, minimalistyczna ceramika sanitarna pozostaje tłem dla deseni, które zdecydowanie odgrywają w tej łazience pierwszoplanową rolę. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wannę, która na tle tropikalnych liści sprawia wrażenie elementu aranżacji ośrodka spa z prawdziwego zdarzenia. 

 

Strefa kąpielowa w stylu tropikalnym

 

Wersja 2: Motyw tropikalny w subtelniejszej odsłonie 

Czy musimy się jednak decydować na mocne akcenty rodem z dżungli, żeby tropikalny efekt stał się w naszej łazience faktem? Absolutnie nie. Angelika Kubiak proponuje drugą wersję aranżacji, z użyciem wyjątkowej urody płytek Tubądzin Curio Green Mix. 
 

Strefa umywalkowa w stylu tropikalnym

 

Kształtem płytki te przypominają cegiełki, a kolorystką (zieleń z licznymi brązowymi przetarciami) nasuwają skojarzenia z tak klimatyczną przestrzenią, jak chociażby z perskich łaźni Hamamni Persian Bath na Zanzibarze. W tej odsłonie łazienki także pojawia się motyw drewna i biała ceramika, która całości dodaje czystości i nowoczesności. 

 

Kącik umywalkowy w stylu tropikalnym

 

Projekt: Angelika Kubiak z Elements Poznań

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

 

Producenci

Polecane produkty

Gres Action
Gres Action
BETON
Fondovalle

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.