Beton i jego imitacje szturmem zawojowały nowoczesne aranżacje przestrzeni. Powierzchnie przywodzące na myśl surowy beton zdobią we współczesnych projektach nie tyko korytarze, salony czy sypialnie, ale również łazienki.

 

Beton typowy dla wnętrza loftowego

Powierzchnie betonowe – chłodne i surowe w odbiorze – to domena dużych poindustrialnych przestrzeni, które dziś pełnią rolę wnętrz mieszkalnych. Moda na lofty sprawiła, że stosowane w nich rozwiązania coraz częściej przenoszone są także do tradycyjnych mieszkań czy domów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się beton, który do aranżacji domowych pomieszczeń trafia np. w formie dużych płyt lub paneli.
Nie musisz jednak sięgać po prawdziwy beton, by zaaranżować swoją łazienkę w surowym, loftowym stylu. Na rynku znajdziesz wiele materiałów wykończeniowych, które imitują jego wygląd i pozwolą urządzić modne, stylizowane przestrzenią loftową wnętrze.

 

beton w łazience

 

Rozwiązania imitujące beton

W łazience, którą chcesz wykończyć zgodnie poprzemysłowym duchem, możesz sięgnąć po różne materiały oddające surowy charakter betonu. Będą to przede wszystkim przeznaczona do dekoracji ścian glazura, idealna na podłogę terakota bądź gres, który możesz wykorzystać na obu powierzchniach.
Aby nawiązać w łazience do betonu, możesz skorzystać także z tapety bądź fototapety z odpowiednim wzorem i o właściwościach pozwalających na ich trwałe zamocowanie w tym wnętrzu.

 

beton w łazience

 

Płytki imitujące beton

Płytki o wykończeniu przywodzącym na myśl beton dostępne są w wielu wzorach i rozmiarach. Przeważnie utrzymane są w odcieniach szarości, które reprezentują np. płytki Elements z serii takich jak Beton Soft Light, Beton Soft Mid, Beton Soft Dark bądź też Steel Grafito i Steel Grey. Dzięki różnej tonacji odcieni materiały wykończeniowe tego typu dobrze zaprezentują się zarówno w mniejszej, jak i dużej łazience – w obu stanowić mogą bazę wielu aranżacji, nie tylko tych loftowych.

Pośród szarych płytek imitujących strukturę betonu znajdziesz modele w różnych rozmiarach i kształtach. Niewątpliwym hitem są nowoczesne płytki heksagonalne, które w pełniej krasie zaprezentują się ułożone na ścianie, zdobiąc ją nie tylko wzorem betonowej powierzchni, ale i nietypowym kształtem podkreślonym przed fugi. Nawiązania do betonu pojawiają się także w projektach płytek imitujących popularne cegiełki.

 

Beton w łazience – inspiracje

Z czym połączyć imitujące beton płytki? Możliwości jest wiele, a od tego, na którą z nich się zdecydujesz, będzie zależał ostateczny charakter Twojej łazienki.

- Beton na podłodze i beton na ścianie – to prosty sposób na aranżację typowo loftowej, oszczędnej łazienki. Kabina prysznicowa bez brodzika z transparentnym przeszkleniem, biała ceramika i oryginalna, poprzemysłowa szafka pod umywalkę bądź zestaw mebli w stylu loft wystarczą, by dopełnić wystrój.

 

beton w łazience

 

- Beton i drewno, czyli duet idealny – płytki imitujące beton i obudowa wanny wykończona drewnopodobnym gresem? A może beton na ścianie i drewniany blat umywalkowy? Możliwości połączenia obu wzorów jest bardzo dużo, więc masz wiele swobody w wykreowaniu modnego wystroju.

 

beton w łazience

 

- Beton i kolorowy akcent – betonowa powierzchnia ściany nie musi być nudna. Aby ją ożywić, skorzystaj z elementów dekoracyjnych. Mogą to być płytki z włoskimi, geometryczno-kwiatowymi wzorami, mozaika ułożona w dzielący ścianę pas czy kolorowe szklane listwy. W dopasowaniu dodatkowych barw masz dużą dowolność – turkus, żółć, fiolet czy zieleń to tylko niektóre z propozycji do nowoczesnej łazienki.

- Beton, biel i czerń – zarówno biel, jak i czerń perfekcyjnie komponują się kolorem betonu. Szarość i biel mogą stać się bazą wystroju łazienki w stylu skandynawskim, a szarość i czerń – tłem dla ascetycznego, a przy tym luksusowego minimalizmu.

 

beton w łazience

 

Różne odcienie i tonacje płytek imitujących beton, interesujące struktury matowego lub połyskującego wykończenia, wiele różnych formatów i kształtów, a w końcu możliwość połączenia z wieloma innymi kolorami, wzorami czy surowcami sprawiają, że płytki imitujące beton możesz wykorzystać zarówno w łazience loftowej, jak i minimalistycznej, skandynawskiej czy vintage.

Polecane produkty