W sieci można znaleźć wiele stron z poradami dotyczącymi montażu grzejników w łazienkach. Po obliczeniu mocy niezbędnej do ogrzania pomieszczenia i wyszukaniu odpowiedniego miejsca przychodzi czas na wybór urządzenia. Potencjalny klient może przebierać w ofercie producentów polskich i zagranicznych. Stąd przy wyborze grzejnika łazienkowego prócz mocy powinniśmy także kierować się estetyką. Grzejnik w łazience wcale nie musi straszyć, a może stać się jednym z centralnych punktów w naszej łazience i zdobić go.

Prezentujemy przegląd najciekawszych modeli dekoracyjnych grzejników łazienkowych firmy Terma dostępnych w salonach ELEMENTS!

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

Grzejnik łazienkowy VOX T

 

Najnowsze modele grzejników w niczym nie przypominają naszych starych żeliwnych kaloryferów. Różnorodność kolorów, kształtów i użytych materiałów sprawia, że nawet najbardziej wybredni klienci znajdą coś dla siebie. Właściwy model grzejnika i dobry pomysł wystarczą, by zmienić Twoją łazienkę nie do poznania. Grzejniki drabinkowe sprawdzą się doskonale jako wieszak na ręczniki, czy przemoczone ubrania.

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

Grzejnik łazienkowy VIPPO

 

Grzejniki Terma wniosą do Twojej łazienki nowoczesnego charakteru, a swoim wyjątkowym wzornictwem przykują uwagę każdego gościa w Twojej łazience. Szeroki wybór kształtów i kolorów grzejników dekoracyjnych daje nieograniczone możliwości. 

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

 

grzejnik dekoracyjny łazienkowy terma

Grzejnik łazienkowy VIEW

 

Dobrym przykładem są też grzejniki konwektorowe - proste linie, minimalistyczny design, a także różnorodność mocy grzewczej i rozmiarów sprawiają, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Tego typu grzejniki doskonale sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach - prostota doskonale współgra z bielą.
A co możemy zrobić z grzejnikiem, który jest już zamontowany w naszej łazience i "nie powala" swoim designem?

Można go ukryć...
Jeżeli wygląd naszego grzejnika pozostawia sporo do życzenia, czasami lepiej go po prostu ukryć. Choć wszelkiego rodzaju osłony i szafy znacznie (o 15-30% - w zależności od miejsca i grubości osłony) zmniejszają wydajność cieplną grzejnika, to mogą sprawdzić się element dekoracyjny.
Oprócz względów estetycznych "opakowanie" grzejnika może spełniać także rolę dodatkowej półki. Konstrukcja całości jest bardzo prosta i nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym majsterkowiczom.

Albo wykorzystać...
Wydaje się, że miejsce przeznaczone na grzejnik to stracona przestrzeń w naszym mieszkaniu. Nic bardziej mylnego! Chyba najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie półki z drewna lub kamienia. Jeżeli półeczka znajduje się w pobliżu wanny lub umywalki, to sprawdzi się doskonale jako miejsce, w którym możemy umieścić nasze ręczniki. Należy jednak pamiętać, by umieścić ją kilka centymetrów nad grzejnikiem - w ten sposób nie musimy obawiać się utraty ciepła.

A może warto go ozdobić?
Także stary kaloryfer może zyskać duszę, jeśli tylko znajdzie się we właściwym otoczeniu. Przemalowanie go na odpowiedni kolor i rozmieszczenie w pobliżu odpowiednich przedmiotów (jak np. zabytkowego zegara, czy starego telefonu) może dać nieoczekiwane efekty - nasze mieszkanie zmieni się nie do poznania. Wyrzucanie starego kaloryfera nie zawsze jest najlepszym pomysłem, nie bójmy się eksperymentować!

grzejnik w łazience

 

Niekiedy, gdy brakuje nam już pomysłów na to, jaki grzejnik kupić, a nasz stary kaloryfer stoi w rogu pokoju być może warto zastanowić się nad nieco odważniejszą kreacją.

Polecane produkty