Trudno wyobrazić sobie łazienkę, która z jednej strony byłaby przepełniona elegancją, a z drugiej unikalnymi funkcjonalnościami. Takie wnętrza jednak istnieją. Z płytkami Golden Tile w monokolorze niemal każde wnętrze nabiera zupełnie innego wyrazu.

Na udaną aranżację łazienki składa się wiele czynników. Jednym z nich jest pomysłowość właścicieli, która w zależności od posiadanej fantazji może albo ułatwić stworzenie oryginalnej aranżacji, albo wręcz przeciwnie – ograniczać kreatywność projektantów.

Drugim czynnikiem będą użyte materiały. Oferta producencka jest aktualnie mocno rozbudowana, stąd spore zamieszanie wokół podjęcia finalnej decyzji o wyborze konkretnych komponentów. Niekiedy to właśnie ten etap prac jest nie tylko najtrudniejszym, ale również niezwykle czasochłonnym.

 

Obraz zawierający wewnątrz, zlew, lustro, siedzi
Opis wygenerowany automatycznie

 

Płytki łazienkowe stanowią ogromną wartość dla pomieszczenia łazienkowego. Układane na ścianach, podłodze czy pod prysznicem, determinują wybór pozostałych komponentów. A jeśli dodatkowo prezentują się tak pięknie jak seria Golden Tile w monokolorze, to od razu wiadomo, że efekt prac będzie zdumiewający.

Glazura Metrotiles w monokolorze – pomysł na wnętrze przepełnione elegancją

Monokolor może kojarzyć się z monotonią. Nic bardziej mylnego, ponieważ płytki w monokolorze będące elementem kolekcji od Golden Tile można dobrać do wnętrza w taki sposób, by podkreślały jego najważniejsze strefy i jednocześnie były głównym elementem aranżacji.

Glazura Metrotiles to mniejsze komponenty o wymiarach 10 x 20 cm, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz błyszczącą powierzchnią. Dostępne kolory, w tym szary, biały, czarny, niebieski czy oliwkowy, pozwalają na wykorzystanie ich w wielu konfiguracjach.

 

Obraz zawierający siedzi, ciemny, computer, komputer
Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający siedzi, woda, wanna, stół
Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający siedzi, wanna
Opis wygenerowany automatycznie

 

Aranżacja wnętrza z glazurą Metrotiles – jakie pomysły warto wykorzystać?

Płytki Metrotiles uchodzą przede wszystkim za produkt nowoczesny, który bardzo łatwo można wkomponować we wnętrze, jeśli chce się otrzymać ciekawy kontrast. Wyobraź sobie bowiem wnętrze, w którym na ścianach znajdują się płytki o ciemnym, zielonym zabarwieniu lub wykonane w głębokiej czerni, a to wszystko połączone z białą wanną, umywalką oraz miską WC. Od razu nasuwa się myśl, że wnętrze jest industrialne, ma nowoczesny wymiar, który dodatkowo można przełamać akcentami złota lub miedzi.

Głęboka zieleń i czerń zastosowane na ścianach wnętrz łazienkowych to ostatni hit w katalogach aranżacyjnych. To przede wszystkim połączenie kolorów przepełnione głębią, bardzo wyraziste. W takiej łazience będziemy wypoczywać podczas wieczornych zabiegów SPA.

 

Obraz zawierający wewnątrz, okno, zdjęcie, zlew
Opis wygenerowany automatycznie

Warto jednak pamiętać, że nie tylko płytki mogą być utrzymane w jednym kolorze. Bo jeśli skupimy się na tym, by cała łazienka była utrzymana w bieli, również otrzymamy bardzo nowoczesny i spójny efekt. Białe płytki w połączeniu z bielą armatury stworzą łazienkę bardzo jasną, przestronną, ale przede wszystkim ponadczasową. Wystarczy, że co jakiś czas będziesz ubarwiać ją innego rodzaju dodatkami, by manewrować stylistyką wnętrza, ale również nie dać się zwieść nudzie.

Porada eksperta: Marzysz o łazience w monokolorze, ale obawiasz się aranżacyjnej nudy? Postaw na fantazyjne dodatki. W ofercie sklepów z wyposażeniem do domu nie brakuje pięknych suszonych kwiatów, które można umieścić w szklanych wazonach, mydelnic w kształcie muszli czy miedzianych pojemników na kosmetyki. A jeśli mimo wszystko uważasz, że takie drobiazgi to za mało, by uzyskać ciekawe wnętrze, dobierz także mięsisty dywanik, wyrazisty uchwyt na ręczniki lub baterię umywalkową czy wannową w multikolorze. Projektanci stosują ten trik od wielu lat, na szczęście z powodzeniem.

Polecane produkty