Wnętrza, które urządzamy, przestrzenie, w których spędzamy wiele czasu, często są odzwierciedleniem naszej osobowości. To całkowicie naturalne, bo podczas aranżacji kierujemy się własnym gustem i indywidualnym poczuciem estetyki. Często mówi się, że wnętrza mają określoną płeć. Ta zasada dotyczy także łazienki.

 

czerwona łazienka kontrasty kolor

 

Kobiety dużą wagę przykładają do kolorów dominujących we wnętrzu. W damskich łazienkach królują żywe, jaskrawe kolory. Często połączone są dwa kontrastujące odcienie. Kobiety najczęściej decydują się na tonację czerwoną, różową, pomarańczową i fioletową. Łazienki te nie mogą się obejść bez wielu, różnorodnych dodatków – świec, kadzidełek, bibelotów. Dzięki mnogości koszyczków i pojemników ma tam panować porządek, każdy drobiazg ma swoje miejsce.

Dla kobiet łazienka nie jest wyłącznie miejscem do wykonywania zabiegów higienicznych, ale ma stać się także domowym SPA. Pomieszczenia kąpielowe urządzone przez panie mają zazwyczaj dekoracyjne, ozdobne wyposażenie. Najczęściej znajduje się w niej wanna, gdyż kobiety uwielbiają długie, relaksujące kąpiele przy blasku świec.

 

domowe spa w łazience

 

W damskiej łazience niezbędne jest także dobre światło, najlepiej dziennie. To ono nadaje klimat i sprzyja przyjemnej atmosferze. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba pomyśleć o dodatkowym oświetleniu, które ułatwi wykonywanie makijażu. A dodatkowo, klasyczne, miękkie kształty i odcienie złota.

 

złota łazienka

 

złota łazienka

 

Męska łazienka wygląda zupełnie inaczej :) Niezależnie od materiału, którym mężczyzna będzie wykańczał ściany, łazienka na pewno będzie w ciemnych, stonowanych kolorach. Począwszy od pełnej czerni, przez wszystkie odcienie szarości, brązów czy koloru niebieskiego.

Prosta forma, ostre, kanciaste kształty to ideał łazienki dla wielu mężczyzn.

 

ostre wyraziste kształty

 

W męskiej łazience ważny jest minimalizm. Nie znajdziemy tam koszyczków, bibelotów czy zbędnych dodatków. W pomieszczeniu królują czyste linie i proporcje. Funkcjonalnie zaprojektowane szafki pozwolą schować wszystko w taki sposób by nic nie było widoczne a jednocześnie zawsze było pod ręką. W męskiej łazience znajdzie się miejsce na tak kontrowersyjne rozwiązania jak surowy kamień, betonowe ściany czy chłodna chirurgiczna stal.


Panowie doceniają nowoczesne akcesoria – baterie bezdotykowe, wanny z hydromasażem. Zastosowanie znajdzie także kabina prysznicowa, która przyspieszy poranną lub wieczorną pielęgnację ciała. Ważne jest, żeby była wyposażona w nowoczesne gadżety – programy natryskowe, wbudowane mp3 lub radio.

 

minimalistyczna łazienka

 

Przy aranżacji łazienki istotne jest znalezienie kompromisu. Kobieca wizja pomieszczenia kolorowego i pełnego ozdób musi się zgrać z minimalistycznymi założeniami mężczyzny. A to nie będzie łatwe. A Ty którą wersję łazienki wolisz?

Polecane produkty