Targi ISH 2019 we Frankfurcie sprzyjały prezentowaniu przez marki nowych serii produktów, które budują obecne trendy wnętrzarskie w zakresie wykańczania łazienek. Jednym z niezaprzeczalnych liderów w tej branży jest marka Duravit – jej kolekcja Viu reklamuje się hasłem Łazienka jutra, można więc od niej oczekiwać rozwiązań na miarę XXI wieku.

 

Czym wyróżnia się seria Duravit Viu?

Kolekcja Viu jest przede wszystkim nowoczesna – co to oznacza? Że wszystkie elementy wykonane na potrzeby stworzenia tej serii są jednocześnie bardzo eleganckie, proste, ale przy tym wyrafinowane i nawiązujące do natury. O tym nieco szerzej i bardziej plastycznie opowiedziała Elżbieta Pękala – dyrektor zarządzający i członek zarządu w firmie Duravit Polska:

 

Viu to koncepcja zupełnie nowa – to łazienki przyszłości, nowe spojrzenie. Postindustrialną elegancję zyskujemy przez połączenie miękkich, organicznych form z precyzyjną geometrią kształtu. Mówimy o niej, że jest zimna i gorąca, miękka i ostra. Dzieje się to wszystko za pośrednictwem połączenia ceramiki, metalu, drewna i szkła – jest to połączenie bardzo kreatywne i inspirujące.

 

Z kolekcją Viu z powodzeniem można wykończyć każdą strefę łazienki – od toalety, przez umywalkę aż po salon kąpielowy. Jednak to właśnie strefa umywalkowa została wzięta przez producentów na tapet – to właśnie tam wprowadzili najwięcej innowacji i ciekawych rozwiązań do nowoczesnej łazienki.

 

duravit viu

 

Czym jest technologia c-bonded?

Elżbieta Pękala kontynuuje swoją opowieść o kolekcji Viu i przybliża nam niezwykłą technologię c-bonded, wykorzystaną przede wszystkim w umywalkach i wannach z tej serii, dzięki której możliwe jest stworzenie łazienki marzeń – bardzo eleganckiej, ale przy tym subtelnej w odbiorze. Nowoczesnej, ale współgrającej z naturą.

 

(...)Precyzja, która zaznaczona jest bardzo wyraźnie w połączeniu mebla i ceramiki we wspomnianej przeze mnie wcześniej technologii c-bonded zaskoczy po raz kolejny. Teraz łączymy ceramikę z profilem metalowym, tj. aluminium anodowanym, które dzięki swoim właściwościom(...) może zachować miękki kształt, dokładnie taki, jaki chcemy – delikatny, filigranowy.

 

duravit viu


Umywalki z serii Viu wykonane w technologii c-bonded występują w dwóch kolorach do wyboru – stelaż może być czarny, matowy, więc łatwo dopasuje się do wystroju łazienki, lub też szampański złoty – nieco delikatniejszy i nadający się do tworzenia bardziej wytwornych aranżacji. Całość dopełnia szklana półka w stelażu, która potrafi całkowicie odmienić charakter kompozycji, ponieważ oferowana jest w aż 4 kolorach! Co jeszcze możemy powiedzieć o umywalkach Viu?

  • umywalki z tej serii są dostępne w aż 5 różnych rozmiarach, do daje możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Wśród nich znajdziesz także bardzo małą umywalkę, którą możesz wstawić do toalety dla gości,
  • meblowa, nablatowa, podblatowa – wybierzesz taką umywalkę, jakiej potrzebujesz, a także dobierzesz do niej pasującą szafkę z wysuwanym schowkiem lub dwiema szufladami,
  • delikatne w formie umywalki na stelażach uzupełniają akrylowe panele, które skrywają elementy przyłączeniowe – masz więc pewność zachowania maksymalnej estetyki w swojej łazience.

 

Lustra Viu – jeszcze więcej innowacji od Duravitu

Oświetlane lustra w XXI wieku nie są niczym niezwykłym. Większość wiodących producentów zdecydowało się już na wypuszczenie takich elementów wyposażenia łazienkowego. Nie inaczej jest w produktach Duravitu, w których otrzymasz wszystko to, czego możesz oczekiwać od luster.

Wyposażone są w sensorowy włącznik, za pomocą którego z łatwością wyregulujesz jasność oświetlenia, dopasowując je do własnych potrzeb. Jeśli chcesz, możesz też zmienić barwę światła lub włączyć funkcję światła pośredniego. Podgrzewanie lustra to natomiast ratunek dla tych, którzy nie chcą czekać, aż zaparowana po kąpieli tafla znów stanie się przejrzysta – momentalnie wróci ona do swojej używalności, a także będzie łatwiejsza w czyszczeniu na co dzień.

 

Miska toaletowa i bidet Viu

W kolekcji Viu znajdziesz też elementy niezbędne do stworzenia strefy toaletowej. Miski WC oraz bidety są surowe, perfekcyjnie geometryczne i delikatne zarazem. Uzupełnieniem jest deska sedesowa z przyciskami po bokach, dzięki którym możliwe jest jej łatwe zdjęcie z miski w celu sprawnego wyczyszczenia ceramiki.

 

duravit viu


Seria Viu to również wyposażenie łazienki gościnnej z ceramiką o zminimalizowanej formie. Ceramikę z najnowszej kolekcji z powodzeniem uzupełnisz znanymi i cenionymi przez klientów deskami myjącymi z serii SensoWash, zapewniającymi maksymalną świeżość i dbałość o higienę każdego dnia, ale i dbającymi o jak najmniejsze zużycie wody w gospodarstwie domowym.

 

Duravit w służbie środowisku

Duravit jest świadomy konieczności dbania o naturalne środowisko, dlatego też oferuje produkty tworzone w harmonii z naturą, o czym zresztą opowiadała Elżbieta Pękala:

 

Dbałość o ekonomiczne wykorzystanie surowców jest nie tylko przywilejem każdego producenta, ale wręcz obowiązkiem. Produkty wykonane zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju będą coraz bardziej poszukiwane przez klienta.

 

duravit viu


Marce nie obce jest ponowne używanie surowców i ich oszczędzanie – zarówno na etapie produkcji wyposażenia łazienek, jak i korzystania z niego przez klientów. W miskach WC coraz częściej możesz decydować samodzielnie o ilości wody, jaką ma zużywać spłuczka. Oświetlenie luster jest wyłącznie LED-owe, więc zmniejsza się od razu pobór energii elektrycznej potrzebnej do działania światła. Produkcja mebli następuje natomiast wyłącznie z wykorzystaniem drewna uzyskiwanego z lasów przeznaczonych do wycinki. W związku z tym marka Duravit trafi ze swoimi produktami do użytkowników, którym bliska jest ekologia.

 

Pozostałe nowości od Duravit

Na targach ISH we Frankfurcie można było poznać nie tylko najnowszą kolekcję Viu, ale i kontynuację popularnej serii Happy, znanej już od niemal 20 lat, w odsłonie D2 Plus. Produkty Happy od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, dlatego też były jedynie modyfikowane w taki sposób, aby odpowiadać na rosnące potrzeby i wymagania użytkowników – ceramika otrzymała nowe kolory i kształty, oraz – co niezwykle istotne - wykorzystuje najnowsze technologie.

 

Happy D.2 wizualizacja

 

duravit happy d2 plus

 

Obie serie – Viu oraz Happy D2 Plus – uzupełnią niezwykłe kolekcje armatury sanitarnej. Swoją kontynuacje otrzymały serie A, B i C, ale też została zaprezentowana zupełnie nowa kolekcja D.1. Wykonana z najwyższą precyzją daje użytkownikom możliwość wyboru – wśród baterii D.1 znajdziesz armaturę tradycyjną oraz elektroniczną. Pierwsze skrzypce gra tutaj niezwykłe, na wskroś nowoczesne wzornictwo – baterie szerokie na dole zwężają się ku górze, by samej wylewce dać niemal zupełnie płaski kształt. W tym samym stylu utrzymany jest uchwyt w wersji tradycyjnej oraz płaskie pokrętło ze zintegrowanym pierścieniem LED w wersji elektronicznej.
Warto także przyjrzeć się dodatkom i akcesoriom z kolekcji Starck T, które występują w kolorze matowym czarnym lub chromowym. Oba modele są niezwykle eleganckie i nawiązujące do panujących trendów. Seria obejmuje aż 16 elementów niezbędnych do funkcjonalnego wyposażenia łazienki – od kubków na szczoteczki i mydelniczek, przez wieszaki na ręczniki, aż po uchwyty na papier toaletowy. Wszystkie akcesoria zostały stworzone tak, by perfekcyjnie nawiązywać formą i kolorem do najnowszych kolekcji ceramiki sanitarnej Duravit.

 

starck t

 

Zobacz naszą relację ze stoiska Duravit na Targach ISH 2019 we Frankfurcie: https://youtu.be/24N1hmFA_3w

 

Polecane produkty