Najnowsze technologie spłukiwania przyniosą Ci wiele korzyści podczas codziennego korzystania z łazienki. Poznaj nowy asortyment do toalet, który pozwoli Ci na łatwiejsze utrzymanie higieny w misce WC, a także zadba o Twój komfort użytkowy!


Zrewolucjonizuj swoją łazienkę


System spłukiwania w miskach WC ewoluuje już od lat. Najpierw w łazienkowej ceramice zrezygnowano z półki w sedesie, następnie wyeliminowano kołnierz spłukujący. Dzięki takim zabiegom wnętrze miski WC stało się niemalże gładkie, proste w czyszczeniu, a co za tym idzie – bardziej higieniczne niż kiedykolwiek wcześniej. Producenci ceramiki sanitarnej poszli jednak o krok dalej.
Teraz podczas spłukiwania woda już nie opłukuje wnętrza miski WC w standardowy sposób, czyli od góry do dołu – zamiast tego oddziałuje na całą powierzchnię wewnętrznej strony sedesu, poruszając się ruchem wirowym. Dzięki temu na ceramice nie pozostają fragmenty, które nie zostałyby solidnie umyte, a to z kolei maksymalnie ułatwia utrzymanie toalety w higienicznej czystości.


HygieneFlush – efektywny system spłukiwania od Duravit


Wirowy system spłukiwania zaprezentowała w swoich produktach marka Duravit – znajdziesz ją w miskach WC z kolekcji Me by Starck. HygieneFlush, bo tak właśnie nazywa się ta technologia, oparta jest na działaniu silnego strumienia wody wypływającego aż z dwóch otworów przygotowanych w sedesie. Woda opłukuje ścianki miski ceramicznej z ogromną precyzją, nie omijając żadnego fragmentu, a spore ciśnienie, z jakim wypuszczane są strumienie, dokładnie usuwa z powierzchni wszelkie zabrudzenia. Warto zaznaczyć, że niezwykłe efekty czyszczące, jakie możesz uzyskać z wykorzystaniem tej rewolucyjnej technologii, jednocześnie są ekologiczne. System działa skutecznie przy sporych zabrudzeniach, wykorzystując zaledwie 4,5 l wody podczas spłukania.

 

innowacyjne spłukiwanie

 

Opracowanie tej innowacyjnej technologii przez markę Duravit przynosi dodatkowe korzyści. Za jej sprawą osiągniesz idealną higienę ceramiki sanitarnej, a jednocześnie unikniesz często spotykanego w miskach WC efektu rozpryskiwania się wody na boki podczas opłukiwania przedniej części toalety. Wszystko dlatego że system HygieneFlush został zaprojektowany z myślą o Twoim komforcie!


Nie tylko spłukiwanie – podwójna higiena z HygieneGlaze


Efektywne spłukiwanie wody to niejedyny czynnik wpływający na doskonałą higienę ceramiki sanitarnej w Twojej łazience. Marka Duravit zapewnia Ci jeszcze więcej, byś mógł mieć pewność, że Twoja toaleta jest nie tylko czysta, ale też wolna od bakterii i innych niechcianych mikroorganizmów.
W miskach toaletowych oprócz technologii HygieneFlush zastosowane zostało także antybakteryjne szkliwo ceramiczne HygieneGlaze. To właśnie dzięki niemu rozwój bakterii jest hamowany, a te, które znajdą się na powierzchni sedesu, zostają eliminowane. Zaskakująca jest wyjątkowa skuteczność i szybkość działania powłoki HygieneGlaze – wystarczy 6 godzin, by aż 90% bakterii, w tym również bakterii coli, zostało usuniętych, a ilość ta wzrasta aż do 99,9% po upływie 24 godzin.

 

miska WC z nowoczesnym spłukiwaniem

 

O wyjątkowej trwałości i skuteczności działania powłoki HygieneGlaze świadczy fakt, że glazura nakładana jest na wewnętrzne ścianki miski toaletowej w trakcie procesu wypalania – cechuje się efektywnością działania także w miejscach szczególnie narażonych na gromadzenie się bakterii. Połączenie technologii spłukiwania HygieneFlush z powłoką antybakteryjną HygieneGlaze jest zatem gwarancją nieskazitelnie czystej i bezpiecznej strefy toaletowej!


TwistFlush – wirowe spłukiwanie od Villeroy & Boch


Efektywność wirowego spłukiwania dostrzegła również marka Villeroy & Boch, czego skutkiem było powstanie technologii spłukiwania TwistFlush. Wodny wir jest tworzony w kontrolowany sposób przez dwa strumienie wody, które wykorzystując prawa fizyki, wciągają zanieczyszczenia do odpływu, jednocześnie z ogromną precyzją oczyszczając ścianki z resztek zabrudzeń. 

 

wirowe spłukiwanie w WC

 

Skuteczność działania całego systemu potęguje także stożkowy kształt miski, ułatwiający naturalne wytwarzanie się wiru. Testy przeprowadzone na misce WC z technologią TwistFlush wykazują, że jedno spłukanie wystarczy, aby osiągnąć pożądane efekty estetyczne i higieniczne.


Wyjątkowe zalety nowoczesnej technologii


Stosowanie technologii TwistFlush w nowoczesnych łazienkach przynosi sporo korzyści:

 

  • Ogromna oszczędność wody – miska WC z technologią TwistFlush znakomicie radzi sobie z usuwaniem nieczystości z muszli. Wir wodny jest na tyle silny, że z powodzeniem możesz używać do tego celu mniej wody niż w standardowych toaletach – przy większym spłukaniu 4,5 l, a przy mniejszym – 3 l.
  • Rzadsze używanie szczotki – efektywne spłukiwanie po każdym skorzystaniu z toalety sprawia, że na ściankach ceramicznych nie pozostają nieczystości. Dzięki temu możesz zapomnieć o konieczności używania szczotki – będzie Ci potrzebna tylko podczas standardowego sprzątania w łazience.

 

nowoczesne spłukiwanie toalety

 

  • Bez rozchlapywania – konstrukcja wnętrza miski WC została zaprojektowana tak, by potężny wir tworzący się podczas spłukiwania nie powodował rozchlapywania się wody na boki. Woda łagodnie płynie strumieniem po ściankach i nie uderza w żadną z nich z impetem pod dużym kątem. 
  • Dyskretne działanie – nieważne, czy korzystasz z toalety w dzień, czy w nocy. Nie musisz się obawiać, że zakłócisz domowy spokój głośnym spłukiwaniem wody. Cicha praca miski WC wykorzystującej technologię TwistFlush z pewnością zadowoli wszystkich domowników – w szczególności w godzinach regeneracyjnego snu.

Asymetryczny system spłukiwania – sposób na higienę od Geberit


Ostatnim modelem miski WC, który wykorzystuje system wirowego spłukiwania, jest produkt marki Geberit z kolekcji One. W tym przypadku zastosowano asymetryczną konstrukcję wnętrza toalety – strumień spłukujący wypływa z boku i podąża precyzyjnie wytyczoną mu ścieżką, z której dokładnie zbiera wszystkie zabrudzenia. System ten działa podobnie jak w przypadku pozostałych trzech propozycji misek WC – możesz więc liczyć na wysoką efektywność i mniejszy wysiłek podczas regularnego sprzątania łazienki.

 

innowacyjne spłukiwanie WC

 

Czysto i cicho


W tym systemie uwagę zwraca przede wszystkim bardzo cicha praca miski WC Geberit One. Spłukiwanie naturalne nie jest bezszelestne, ale ryzyko, że obudzi Twoje dzieci lub partnera, jest naprawdę niewielkie. Takie rozwiązania cenione są również w lokalach użyteczności publicznej, w szczególności w hotelach, w których pokoje dzielone są często bardzo cienkimi ściankami, a odgłosy spłukiwania w standardowej misce WC mogłyby zaburzyć spokój innym osobom wypoczywającym na wakacjach.
Warto wiedzieć, że miski z kolekcji Geberit One mogą być wyposażone także w jeszcze jedną funkcję – mycia. Z takim zestawem zadbasz o swój komfort korzystania z toalety, ale też o higienę intymną. Współczesne technologie dają naprawdę wiele możliwości tym, którzy od codzienności oczekują więcej.

 

skuteczne spłukiwanie wirowe

 

Nowoczesne spłukiwanie – dla tych, którzy wymagają więcej


Jak widać, zaproponowany nowoczesny system spłukiwania wirowego ma mnóstwo zalet i jest pozbawiony wad. Jeśli wziąć pod uwagę pozostałe zalety nowoczesnych misek WC, np. podwieszaną konstrukcję, brak kołnierza wewnętrznego czy też wykończenie ceramiki powłokami ograniczającymi gromadzenie się bakterii i brudu, możesz bez trudu stworzyć łazienkę na miarę XXI wieku – cechującą się pięknym designem oraz zachwycającymi funkcjonalnościami, do których szybko się przyzwyczaisz i bez których nie będziesz już sobie wyobrażać sprzątania łazienki.
 

Polecane produkty