Kupując wyposażenie łazienkowe powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wygląd i funkcjonalność poszczególnych elementów, ale również na ich trwałość i oszczędność działania. Dzięki kompleksowemu przyjrzeniu się wszystkim najważniejszym cechom armatury możesz sporo zyskać, nawet jeśli na samą baterię wydasz więcej.


Armatura na lata – większa oszczędność


Ceny baterii łazienkowych i kuchennych są bardzo zróżnicowane – za poszczególne modele można zapłacić od kilkudziesięciu, przez kilkaset, do nawet kilku tysięcy złotych. Tak ogromne różnice najczęściej są uzasadnione i przekładają się na późniejsze użytkowanie armatury. Wynikają bowiem z doboru odpowiednio trwałych materiałów, zastosowania innowacyjnych technologii, ale i wrażeń wizualnych, jakie dostarcza gotowy produkt.
Może się więc okazać, że kupując droższą armaturę, oszczędzasz, ponieważ wybierasz produkt, który posłuży Ci przez długie lata, a być może przez ten czas przyczyni się również do innych oszczędności, tak jak w przypadku baterii zmniejszających zużycie wody.

 

oszczędna bateria łazienkowa

 

Dlaczego warto wybrać baterie oszczędzające wodę?


Czy wiesz, że nowoczesna armatura może wymiernie wpłynąć na ilość wody, którą każdego dnia zużywasz w gospodarstwie domowym? Staje się to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań, technologii i dodatków, które cechują się na wysoką skuteczność oszczędzania wody. A dlaczego warto ją oszczędzać?
Na pewno każdego przekona argument, że mniejsze zużycie wody to mniejsze rachunki za bieżące media. Bez wysiłku możesz poprawić zatem domowy budżet, jeśli tylko sięgniesz po ekonomiczną armaturę. Warto jednak zaznaczyć, że takie baterie są również ekologiczne. Ograniczenie zużycia wody powinno być dla nas szczególnie istotne, w momencie gdy coraz częściej tereny naszego kraju są dotknięte okresowymi suszami. Nawet jeśli zdaje Ci się, że Twój wkład w poprawę sytuacji hydrologicznej w Polsce jest niewielki pamiętaj, że kropla drąży skałę.

 

oszczędna armatura łazienkowa

 

Co wpływa na zmniejszenie zużycia wody w bateriach łazienkowych?


Jak zatem wybrać armaturę, dzięki której zużycie wody będzie mniejsze, a tym samym korzystne dla Twojego budżetu i środowiska?

  • Baterie jednouchwytowe – jeśli korzystałeś kiedyś z armatury z dwoma kurkami – wody zimnej i ciepłej – z pewnością wiesz, jak wiele czasu zajmuje uzyskanie pożądanego strumienia wody o idealnej temperaturze. Pojedynczy uchwyt w baterii pomoże osiągnąć upragniony cel o wiele szybciej, a Ty zużyjesz przy tym mniej wody.
  • Termostat – jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wybranie baterii termostatycznych, które automatycznie ustawiają pożądaną temperaturę wody. Twoim zadaniem jest więc tylko zdecydowanie o sile strumienia.
  • Perlator, aerator – koro już o sile strumienia mowa, czy wiesz, że może się ona zdawać większa, niż jest w rzeczywistości? Dzięki temu możesz cieszyć się niskim zużyciem wody, ale wysokim komfortem korzystania z niej. Wszystko to zapewniają perlatory, których zadaniem jest napowietrzanie wody wypływającej z wylewki.
  • Ogranicznik przepływu – każda z baterii ma określony przepływ wody, czyli liczbę litrów, jaką maksymalnie przepuszcza w ciągu minuty. Warto sięgać po modele, w których wartość ta jest jak najniższa, a także po te wyposażone w ogranicznik przepływu.
  • Baterie na fotokomórkę – armatura działająca na ruch to świetne rozwiązanie dla zapominalskich i dzieci. Pewnie nieraz zdarzyło Ci się zostawić włączoną wodę, gdy sięgałeś po warzywa do umycia do lodówki. A może Twoja pociecha podczas mycia zębów zostawia odkręconą wodę? W obu sytuacjach bateria z fotokomórką sprawdza się doskonale, a przy tym jest bardzo higieniczna!

 

termostatyczna armatura

 

Oszczędna armatura z naszej oferty


Jeśli szukasz oszczędnej armatury, z pewnością znajdziesz ją w naszej ofercie. Poznaj kilka z polecanych modeli:

To tylko kilka z oszczędnych modeli armatury – więcej znajdziesz w salonach Elements i na naszej stronie.

Polecane produkty