Szukasz nowoczesnych rozwiązań do swojej łazienki? Z pewnością więc natkniesz się na systemy podtynkowej armatury, które są atrakcyjne i funkcjonalne zarazem. Do instalacji takich baterii są jednak niezbędne elementy podtynkowe, które należy odpowiednio dobrać. Co musisz o nich wiedzieć?


Armatura podtynkowa – jakie są jej zalety?
 

Armatura podtynkowa to określenie baterii łazienkowych, których przyłącza i wszystkie elementy montażowe ukryte są wewnątrz ścian, a widoczne pozostają jedynie wylewy i elementy niezbędne do obsługi ciśnienia strumienia i temperatury wody.

 

Jak można się łatwo domyślić, takie rozwiązanie przynosi przede wszystkim korzyści wizualne. Dzięki ukryciu większości części armatury pod tynkiem możliwe jest łatwe uzyskanie minimalistycznego designu łazienki, który jest teraz jednym z topowych trendów aranżacyjnych.

 

akcesoria do armatury podtynkowej

 

Drugim aspektem, który będzie miał znaczenie przede wszystkim w małych łazienkach, jest fakt, że takie baterie najzwyczajniej zajmują mniej miejsca niż tradycyjne. Jeśli więc decydujesz się na niewielką kabinę prysznicową, każdy zaoszczędzony centymetr będzie miał znaczenie dla Twojego komfortu. 
Aby jednak móc w pełni cieszyć się z korzyści, jakie przynoszą baterie podtynkowe, warto poznać systemy, z którymi możesz stworzyć w pełni funkcjonalną strefę kąpielową lub umywalkową.


Elementy podtynkowe – uniwersalne rozwiązanie dla Ciebie


Systemy uniwersalnych elementów podtynkowych to innowacyjne rozwiązanie, które daje Ci nieograniczone możliwości kreowania swojej przestrzeni łazienkowej. Na etapie wykańczania instalacji wodnej nie musisz wiedzieć, jakie dokładnie baterie chcesz zastosować pod prysznicem, przy wannie lub nad umywalką. Możesz jednak zamontować odpowiedni element danej marki, a następnie, gdy przyjdzie na to czas, z całej gamy produktów producenta wybrać wymarzone baterie.
W związku z tym nie musisz na wczesnych etapach remontu mieć wszystkiego zaplanowanego, a nawet jeśli już masz w głowie wizję swojej łazienki, w każdej chwili możesz ją zmienić na inną, ponieważ znajdujące się w ścianie elementy będą pasowały do wielu baterii z kolekcji.


Grohe i SmartBox – funkcjonalność na pierwszym miejscu


Przykładem takich systemów jest marka Grohe i należące do niej elementy podtynkowe Rapido SmartBox. Cechują się ogromną uniwersalnością i mają wiele zalet:

  • Każdy element ma wbudowane trzy wyjścia wody, byś podczas wybierania baterii łazienkowych mógł się zdecydować na najlepsze dla siebie rozwiązania. Wykorzystaj tylko jedno z nich, gdy montujesz jedynie słuchawkę prysznicową, lub ciesz się większym komfortem kąpieli, podłączając do elementu podtynkowego również deszczownicę.

 

elementy podtynkowe do armatury

 

  • Po montażu elementu podtynkowego masz możliwość częściowej zmiany jego ułożenia, co ułatwi instalację kolejnych elementów.
  • Do elementu podtynkowego woda doprowadzana jest od dołu, co zapewnia jego nieskomplikowaną instalację.


Ogrom możliwości z marką hansgrohe


Marka hansgrohe również przygotowała własny, uniwersalny system montażu baterii podtynkowych. iBox universal jest kompatybilny z wieloma rodzajami baterii, a ponieważ cechuje się dużą trwałością, możesz stosować go nawet wtedy, gdy zechcesz wymienić armaturę na nową. Da Ci to pełen dostęp do pojawiających się na rynku nowości uwzględniających innowacyjne technologie sterowania bieżącą wodą, więc Twoja łazienka zawsze będzie w pełni zorientowana na komfort.


VIGOURBOX – pełna kompatybilność


Również marka VIGOUR nie pozostała w tyle – stworzony przez nią system VIGOURBOX, podobnie jak wyżej wymienione rozwiązania, zapewni Ci ogromną swobodę podczas wykańczania łazienki. 

 

niezbędne elementy do baterii podtynkowych

 

Element podtynkowy został wykonany z najwyższą starannością, więc cechuje się szczelnością, wysoką trwałością, a także satysfakcjonującą izolacją akustyczną – dźwięki pracującej instalacji wodnej będą więc wytłumione, a Twój komfort codziennej kąpieli o wiele wyższy.
Decydując się na elementy podtynkowe, poznaj najpierw całe kolekcje wyżej wymienionych producentów. Pamiętaj, że choć baterie możesz wybrać w późniejszym terminie, musisz pozostać w obrębie armatury oferowanej przez daną markę.
 

Polecane produkty