Nowoczesne łazienki zaskakują innowacyjnymi funkcjami, zwiększającymi codzienny komfort ich użytkowników. Teraz możesz cieszyć się możliwościami parowych kabin prysznicowych, dzięki którym nie tylko zadbasz o higienę swojego ciała, ale też zapewnisz mu perfekcyjny relaks po ciężkim dniu pracy. Sprawdź, co potrafią kabiny z sauną Novellini GLAX 2.0! Kabina parowa – sauna w Twoim domu!

Korzystanie z sauny ma doskonały wpływ na organizm człowieka. Jednak nie wszyscy decydują się na tę formę relaksu, tłumacząc się głównie brakiem intymnej atmosfery w publicznych saunariach. Kabina parowa w Twojej łazience zapewni Ci natomiast maksimum prywatności i higieny – masz bowiem świadomość, że korzystają z niej tylko członkowie Twojej rodziny oraz masz pewność, że jest odpowiednio utrzymywana w czystości. To także oszczędność czasu – już nie musisz wychodzić z domu, by skorzystać z dobrodziejstw sauny, a jej przygotowanie do działania zajmuje zaledwie 5-7 minut – tyle potrzebuje urządzenie po włączeniu przycisku, by stworzyć odpowiednią temperaturę w kabinie.

 

JAK POPRAWNIE SAUNOWAĆ?
Z sauny powinno się korzystać nago, z użyciem jedynie bawełnianego ręcznika – w domowych warunkach to o wiele wygodniejsze. Nie powinno się spędzać w saunie mokrej więcej niż 30 minut dziennie, a idealna temperatura we wnętrzu to ok. 40-50°C. Po saunowaniu należy schłodzić się wodą o temperaturze 12-20°C i odpocząć – tak długo, jak zażywało się kąpieli parowej.

 

Korzystanie z sauny przynosi wiele korzyści dla organizmu człowieka – poznaj kilka z nich:

  • redukcja stresu,
  • rozluźnienie mięśni,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych i dotlenienie organizmu,
  • pozbywanie się toksyn wraz z potem,
  • zwiększenie odporności organizmu poprzez hartowanie,
  • lepsza kondycja,
  • poprawienie samopoczucia,
  • przyspieszenie trawienia – pomoc w odchudzaniu,
  • poprawa elastyczności i jędrności skóry,
  • inhalacje – kabina parowa pozwala także na aromaterapię.

 

Dopasuj kabinę parową Novellini GLAX 2.0 do swojej łazienki

Kabiny parowe GLAX 2.0 od Novellini to produkt, który warto wykorzystać w domowej łazience. Tym bardziej, że dopasowanie go do pomieszczenia jest bardzo łatwe. Przede wszystkim kabiny z sauną dostępne są w najróżniejszych rozmiarach do wyboru – do małych łazienek wybierz modele o wymiarach 80 x 80 cm, a jeśli chcesz mieć większą przestrzeń użytkową i komfort, zastanów się nad kabiną 120 x 90 cm. Co więcej, możesz kupić wersję kwadratową, prostokątną i półokrągłą – wszystko po to, byś mógł ekonomicznie zagospodarować dostępnym w łazience miejscem, ale nie musiał rezygnować z dobrodziejstw domowej sauny.

 

kabina z sauną

 

Kabina parowa GLAX 2.0 będzie pasowała także do wystroju Twojej łazienki. Znajdziesz tu różne zestawienia bieli i czerni, modele z metalicznymi wykończeniami, ale i ciepłe w odbiorze kabiny z beżowym brodzikiem, panelem prysznicowym i sufitem. Dzięki temu łatwo wybierzesz model wpisujący się w styl Twojego mieszkania.

 

Jakie jeszcze funkcje ma kabina z sauną GLAX 2.0?

Choć najważniejszym zadaniem kabiny parowej GLAX 2.0 jest stworzenie warunków prysznicowych oraz saunowych, ma ona także wiele innych zalet. Przede wszystkim może urozmaicić Twoją kąpiel poprzez zastosowanie deszczownicy, która umieszczona jest w dachu konstrukcji. Ponadto na panelu prysznicowym znalazło się także miejsce do dysz do pionowego masażu – dzięki temu zapewnisz swojemu ciału jeszcze lepszy relaks na co dzień.